Akmercan Doğalgaz Vatandaştan HARAÇ mı Alıyor?

Adıyaman’a girdiği günden bu yana “ha oldu ha olacak, ne zaman gelecek ne kadar masrafı var yolları bozdu” şeklinde polemiklere sebebiyet veren Akmercan Doğalgaz şirketi vatandaşlara sürpriz ödemeler çıkarmaya devam ediyor.

Daha önce doğalgaz’a geçmek amacıyla vatandaşlardan alınan 395 lira başvuru parasının acısı hala tazeliğini korurken bu defa da vatandaşlardan “Kaparo” adı altında tam 400 lira talep ediyor. Türkiye’nin hiçbir yerinde görülmeyen bir bu uygulamanın vatandaşı soymaktan başka bir açıklaması olmadığını belirten mağdur vatandaşlardan mesut Dağgülü “ Bunlar resmen bizleri soyuyor kardeşim. Başka açıklaması yok. Resmen bizlerden haraç alıyorlar. 395 lira başvuru parası neyse de 400 lira kaparo neyin nesi oluyor. Karşılarındakini çocuk sanıyorlar galiba. Ben gerekirse Avrupa insan hakları mahkemesine başvuracağım. Davamdan vazgeçmeyeceğim” dedi.

“Doğalgaz’dan aboneliğinizi çekerseniz kaparo olarak alınan 400 lirayı geri takdim edeceğiz” diyen Akmercan yetkililerine ateş püsküren bir diğer vatandaş Osman Yağmur ise “ Karşılarındakini enayi zannediyorlar galiba. Kardeşim ben belki ölene kadar aboneliğimi almayacağım. Bu 400 lira nereye gidecek o zaman birileri çıkıp hesap versin. Adıyaman insanının koyun olmadığını kimsenin güdemeyeceğini göstereceğiz. İnsan gibi iş yapıyorlarsa yapsınlar yoksa gazlarını da alıp buradan gitsinler. Milleti soymak cebindekini parayı göz koymak insanlığa yaraşmaz. Ahlaklarıyla çalışsınlar” diye konuştu.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir