Alevi Kanaat Önderi Doğan: “Adaylar Seçimden Sonra Da Halkla İç İçe Olmalıdır”

 

Alevi Kanaat Önderi Hasan Doğan, 1 Kasım’da yapılacak 26. dönem milletvekilliği için partilerden aday olan insanların, seçimden sonra seçilip seçilmemeye bakmadan halkla iç içe olmaya devam etmeleri gerektiğini söyledi.

Doğan, yaptığı açıklamada, Adıyaman’ın küçük bir il olduğunu belirterek, milletvekili adaylarının hepsinin birbirini tanıyan insanlar olduklarını ifade etti.

Hangi partiden olursa olsun meclise gittikten sonra bunların birbirine saygı ve sevgi çerçevesinde sarılarak bunu halka yansıtmaları gerektiğini vurgulayan Doğan, şunları kaydetti:

“Eğer o insanlar vekil olup ta birbirilerini seviyorlarsa, sayıyorlarsalar bizde burada halk olarak, seçmen olarak bir birimizi kırmamaz lazım. Herkesin görüşüne saygı duyarım, adaylara baktığımız zaman adayların hepside güzeldir, kibardır, naziktir. Bugün hangi adayı ararsan ara telefonlarına cevap veriyorlar. Çok güzelde eğiliyorlar, düğünlerde, taziyelerde çok güzel bulunuyorlar. Bunu yakınlarda görüyorum, takip ediyorum. Gönül isterki ister ki, ister seçilsin, ister seçilmesin aynı şey devam etsin. Yani seçilipte yok artık ben seçildim, halktan uzaklaşayım, ben seçilmedim, beni seçmediler, ben halktan uzaklaşayım dememelidir. Eğer niyetleri hakikaten siyasetse, halka hizmetse, seçildiği anda görev yapmalı, seçilmediği anda görev yapmalı. Çünkü o bugün bir adaydır, vekillik sıfatını taşıyor o”

Siyasi Liderlere Çağrı

Siyasi Parti liderlerine de çağrıda bulunan Doğan, “Benim siyasi parti liderlerine diyeceğim tek şey, eğer onlar orada ağza alınmayacak kelimeler kullandığı sürece, halk ne kullanır. Yani onlar bugün vekildir, bir partiyi temsil ediyor. Onlar mümkün olduğu kadar konuştuğu kelimelere dikkat etmesi lazım. Kırıcı olmamaları lazım. Hele hele miting alanlarında mümkün olduğu kadar barış ve kardeşlik olmalıdır. Çünkü Türkiye’nin barıştan ve kardeşlikten başka çaresi yok” şeklinde konuştu.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir