Alevi Kanaat Önderi Doğan: “Ankara’daki Patlama, Kerbala Olayının Bir Benzeridir”

 

Alevi Kanaat Önderi Hasan Doğan, Ankara’daki patlamanın Kerbala olayının bir benzeri olduğunu söyledi.

Doğan, yaptığı açıklamada, o patlamanın çok üzücü olduğunu belirterek, yarasının derin iz bırakan bir olay olduğunu ifade etti.

Doğan, “Burada kalkıpta biz 97 tane can aldık, bu 97 canın bitimi midir hayır, 97 gider, 97 bin gelir, bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Hiç kimsenin yıkmaya, ayrımcılığı, yitmeye gücü yetmez ve yetmeyecektir” dedi.

Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, kalanlara sağlık, ailelerine sabır dileyen Doğan, şöyle devam etti:

“Türkiye Cumhuriyetin başı sağolsun, tüm milletimizin başı sağolsun. Bu arada muharrem ayındayız, muharrem ayında tüm İslam ülkesine ve Türkiyemize barış ve kardeşliğe vesile olmasına dilerim. Kerbela olayı dediğimiz buda bir kerbela olayına benzer bir olaylardır. Orada da nice insanlar şehit oldu, aynı güne gelmesi ayretten bir üzüntü içerisindeyim. Yine diyorum bu ülkenin kardeşlikten, barıştan başka şansı yok ve olamaz. Şuanda gördüğüm iktidarı ile tüm siyasi partiler buna saygı duyuyor ve mitinglerini durdurmuşlardır, onlar hepsi üzüntü içerisindedir. Birlik ve beraberliğin, bu güzelliğin, birlik, beraberlik budur. İşte bugün hiçbir siyasi parti bunun üzerinde siyasi rant çıkartmaya çalışmıyor. Ve çalışmayacaktır da. İnsanların çalışması üzerinden siyaset yapmak, hiçbir siyasi partiye yaramaz”

PHA

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir