Ali Dağı Mesire Alanı Modern Bir Görünüme Kavuşuyor

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, beraberinde Vali Yardımcısı Murat Süzen ve Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Mehti Özyer ile birlikte Ali Dağı Mesire alanına giderek, buranın modern bir piknik alanına çevrilmesi yönünde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Adıyaman Valiliği ve İpekyolu Kalkınma Ajansının mali desteği ile finanse edilen Ali Dağı Mesire alanında WC’ler, çeşmeler, kurban kesim yeri ile bulaşık yıkama yerlerinin yapımına başlandı. Buradaki çalışmaları inceleyen Vali Mahmut Demirtaş, “Bu alanın modern bir mesire alanına çevrilmesi amacıyla 800 Bin TL’lik ödeneğin 600 Bin TL’sinin İpekyolu Kalkınma Ajansından, 200 Bin TL’sinin ise Orman Genel Müdürlüğünce tahsis edildiğini belirterek, “2 bin dönümlük alanda park alanı, çocuk oyun alanları, piknik masaları,  kamelya, WC’ler, kurban kesim yerleri ve bulaşık yıkama yerlerinden oluşan modern bir mesire alanı yapmayı planlıyoruz. Şu anda yapılan çalışmalar seri bir şekilde devam ediyor. İnşallah bu yılın sonuna doğru buradaki çalışmaları tamamlayacağız. Bu alanda ilk etapta 5 adet WC, 8 adet bulaşık yıkama yeri ve 10 adet çeşme yapacağız. Buradaki çalışmaların tamamlanması ile birlikte Adıyaman’da dinlenme yerlerinin sayısı alternatif olarak çoğaltıp, şehrin kavurucu sıcağından ve gürültüsünden kaçan vatandaşlarımızın hafta sonu aileleri ile birlikte gün boyu zaman harcayabilecekleri alternatif bir alan yaratılmış olacaktır”dedi.

Adıyamanlı vatandaşlarımızın doğayla iç içe ve huzurlu vakit geçirebilmeleri için tasarlanan Ali Dağı mesire alanının 2 bin dönümlük bir araziye sahip olduğunu belirten Vali Mahmut Demirtaş,“Ali Dağı Mesire alanına şimdiye kadar 100 adet çöp konteynırı ve 400 adet piknik masası yerleştirdik. Buradaki çalışmaların tamamlanması ile birlikte burası daha güzel bir görünüme kavuşacaktır. İnsanlarımızın memnuniyeti bizim için daima önceliklidir”dedi.

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir