Ali Deniz  “Arakan’da İnsan ve İnsanlık Katlediliyor”

Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Adıyaman Şube Başkanı ve aynı zamanda Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Ali Deniz, Arakan’da Müslümanlara yönelik sürdürülen soykırım hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Arakan’da Müslümanlara sergilenen vahşete karşı dünya kamuoyunun ve siyasetinin, insan hakları kuruluşlarının ve dünyaya medeniyet ihraç ettiklerini söyleyen ülkelerin duyarsızlıklarının kan dondurduğunu söyleyen Ali Deniz,  “Arakanlı Müslümanlar, Budist askerler tarafından acımasızca öldürülüyor. Söz konusu Budist vahşiliği neticesinde 3 bin masum kardeşimiz katledilmiştir. Ne yazık ki dünyanın sessizliği ise sürüyor. Bukatliam karşısında dünyanın sessizliği insanı ve insanlığı öldürüyor” dedi.

“Sesini yükselt insanlık ayağa kalksın” ifadelerini kullanan Deniz, “Bin kere mazlum olmak, bir kere zalim olmaktan iyidir. Zulme asla rıza göstermeyeceğiz. Zulme, ancak paslı vicdanlar razı olurlar” şeklinde konuştu.

Haber: İpek Işık

 

Bu Haberi Gördünmü!

Kadın muhtar adayları Genel Başkan Yardımcısı Taş ile bir araya geldi 

Adıyaman’da, kadın muhtar adayları, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Geylani Taş ile bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir