Altın Fiyatları Düştü, Hediyelik Altın Satışı 5’e Katlandı

Altın fiyatlarının yüzde 20 oranında gerilemesi hediyelik altına olan talebi patlattı. 180 liradan 138 liraya gerileyen hediyelik altın fiyatları, hem düğün sahiplerinin, hem de davetlilerin yüzünü güldürdü.
Sarraf Yaşar Aslan, altın fiyatlarının 8-9 ay öncesine göre yüzde 20 oranında düşmesinin altın satışlarını patlattığını söyledi. Fiyatların düşmesinin ardından artan talebe cevap vermekte zorlandıklarını belirten Erbaş, düğün sezonunun da açılmasıyla satışların hafta sonlarında 5’e katlandığını söyledi.
Bazen 5-10 tane birden hediyelik altın almak isteyenlerin olduğunu ifade eden Aslan, “Ancak, bazen Darphane ürün veremiyor. Bazen de stok yapıldığında altın bulamıyoruz. Çok ciddi talep var. Eskiden 5 insandan 4’ü altın almadan geri dönüyordu. Ancak şimdi insanlar gelip hediyelik takılarını mutlu bir şekilde geri dönebiliyor.” dedi.
Aslan, hediyelik küçük altının 180 liradan 138 liraya kadar düştüğünü belirterek, fiyatların bir süre daha böyle gideceğini tahmin ettiklerini dile getirdi.
Sarraf Yaşar Aslan da düğün sezonun açılması ile birlikte, satışların da arttığını söyledi. Aslan, düğün sahiplerinin altın fiyatlarının düşmesi ile artık sıkıntı çekmeden takı alabildiklerini belirtti. Evlilik ve sünnet düğünü yapmak isteyen ailelerin kuyumcunun yolunu tutmaya başladığını ifade eden Aslan, “Düğünlerde altın takılması ekonomik şartlara bağlı olmakla beraber kentimizin vazgeçilmez adetlerinden biri. Dünya borsalarına bağlı olarak ülkemizde de altın fiyatlarında düşüş yaşanması bu yıl ki düğün sezonunda satışları artırarak esnafımızın yüzünü güldürdü diyebiliriz.” ifadesini kullandı.
Aslan , 2 yıl öncesinde 185 liraya satılan hediyelik altınların bugün itibariyle 135-140 TL arasında satıldığını ifade ederek, hediyelik altın satışların eskiye göre 5 kat arttığını anlattı.
Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

MSG Motorsa Görkemli Açılış

MSG Motors lüks marka binek ve ticari araç modellerini satacağı ilk şubesini görkemli biçimde açtı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir