ALTIN YÜKSELDİKÇE ADIYAMAN’DA DÜĞÜNLER ERTELENİYOR

Son iki haftadır altın ve dövizdeki anormal iniş çıkışlar ve yüksek fiyatlar hem kuyumcu esnafını hem de düğün telaşında olan vatandaşları zora sokuyor.

Piyasaların durgun olduğunu ve siftahsız dükkan kapattıklarını belirten kuyumcu esnafı vatandaşın ise alım gücünün azaldığını ve altın alımında miktarda ciddi düşüşler yaşandığını söyledi. Adıyaman’da bulunan kuyumcu esnafların umudu ise seçimler sonrası piyasaların düzelmesi.

Konu ile açıklamalarda bulunan Adıyaman Kuyumcular Odası Başkanı Bekir Ünal; “Altın şuan bayağı yüksek olduğu için vatandaşlarda almakza zorluk çekiyor. Şuanda piyalarda bir istikrarsızlık var yatırım yapmak isteyen çocuğunu evlendirmek isteyen vatandaşlarımızın alım gücü olmadığı için düğünlerini ertelemek zorunda kalıyorlar. Adıyaman’ın iş sahası yok üçgende kaldığı bir memleket o yüzden memleketimizin de piyasasında sıcak para bulunmuyor, altın şuan el yakıyor daha da yükseleceğini tahmin ediyoruz.

KIZ VE ERKEK TARAFLARI BİRBİRLERİNE YARDIMCI OLSUNLAR

Buradan kız ve oğlan taraflarına şunu söylemek istiyorum sizler birbirinize yardımcı olun mesela 200 gr altın alacaklarına 100 gr altın alsınlar. Tabi evlenen gençler altınlarının çok olmasını ister haliyle ama şuan alım güçleri olmadığı için kız tarafının  oğlan tarafına zaman vermesi gerekiyor. Yardımcı olması lazım. Şuan altın gram satış fiyatımız 183 Lira, alış fiyatlarımız ise 177 Lira Çeyrek Altın Satış Fiyatlarımız 320, Alış Fiyatlarımız ise 310 Lira.

Türkiye şuan seçim atmosferine girdi, seçimden sonra istikrar olursa güvenilir bir hükümet olursa Altın’ın düşeceğini tahmin ediyoruz. Şuanda merkez bankası Dolar’a müdahale ettiği için daha da düşeceğini umuyorum” İfadelerini kullandı.

Bu Haberi Gördünmü!

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı taramaları ve florür vernik uygulamaları kapsamında, Şehit Engin Tilbaç Anaokulunda …