“Amacımız Çocuklarımızın eğitimlerine Sağlıklı şekilde Katkı Sunmak”

Adıyaman Öğrenci Servisleri Ve Personel Taşıyıcıları Derneği Başkanı Ferhat Olgun, öğrenci velilerine ve şoförlere önemli uyarılarda bulundu.

Dernek olarak gerek öğrencilerin gerekse de vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli bir hizmet alması için çalıştıklarını ve derneği faaliyete geçirdiklerini belirterek “ evladınız evladımızdır. Eğitim denildiğinde tabi ki sadece matematik, fizik, Türkçe veya edebiyat değil. Bu eğitim davranış eğitimi. Bu manada servis şoförüne verilen bu eğitimle o serviste geçirilen zamanın içinin doldurulması gerekiyor. Servis şoförünün o çocuğumuza bir öğretmen, baba gibi nasıl davranması gerektiğini öğrenmesi açısından son derece verimli bir seminer oldu” dedi.

Velilere çağrıda bulunan Olgun “ Çocuğumuzu kime teslim ettiğimizi bilmemiz gerekiyor. Şoförü tanımamız, telefonunu hatta adresini bilmemiz gerekiyor. Bunun yanı sıra servis şoförlerinin de özellikle müzik ve trafik kuralları konusunda duyarlı olması gerekmektedir. Yüksek sesle müzik ve süratli gitmek hayati tehlikeye neden olur. Bizler Adıyaman Öğrenci Servisleri Ve Personel Taşıyıcıları Derneği olarak inşallah bu tür çalışmalara hız kazandıracağız ve takipçisi olacağız” dedi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin: “Aday adaylarının başvuruları başladı” 

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, belediye başkanlığı, il genel meclisi ve belediye meclisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir