Ambulans ve İtfaiyeye Mani Olunuyor

Özellikle kent merkezine yakın mahalle ve sokaklarda kaldırım kenarlarına yapılan çift taraflı parklar ambulans ve itfaiye araçlarının ulaşımına da mani olurken, hayati önem taşıyan sorunun çözümü için yetkililerden yardım bekleniyor.

Sokak aralarında ve park yasağı bulunan yerlere de araç çekerek kuralları ihlal eden sürücülere göz açtırılmamasını isteyen vatandaşlar, oto parkların boş durduğunu belirterek, sürücülerin oto parklara yönlendirilmesini talep ettiler.

Ücretlerin düşük olmasına rağmen sürücüler tarafından tercih edilmediklerini söyleyen oto park sahipleri de, trafik ekiplerinin sürekli kontrol yapması ve kuralları ihlal eden sürücülere her seferinde ceza uygulamasıyla sorunun çözülebileceğini belirttiler.

Sokak aralarına yapılan uygunsuz parktan rahatsız olan vatandaşlar “Kaldırımın üzerine bile araç park ediliyor. Bu durumda yayalar yolda yürümek zorunda kalıyor. Bu da can güvenliği açısından tehlike yaratıyor. Sokak aralarında yangın çıksa itfaiye araçları gelip müdahale edemeyecek. Evimizde hastamız olsa ambulans giremeyecek. Bu uygunsuz parklar yüzünden yangın olup evimiz yanarsa evimizdeki yaşlı hastalarımızı 112’yi arayıp hastaneye yetiştiremeyip kaybedersek bunun sorumlusu kim olacak .Hatta evimizin tam kapısının önüne bile araçlarını çekip park ediyorlar ve evimize bile zor girebiliyoruz. Park yapılması yasaktır levhası bulunmasına rağmen her gün buralara uygunsuz park yapılıyor. Bizler mahalle sakinleri olarak defalarca yetkililere bu park sorununu bildirdik bir kez daha yetkililerin bu olayın üzerine gitmesini ve sorunu çözmesini acilen bekliyoruz” şeklinde konuştular.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir