Anaç, Kasaplarımızı Et Fiyatları Konusunda Uyardık!

Adıyaman Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Nuri Anaç, Ramazan ayı dolayısıyla et fiyatlarında bir artışın yaşanmadığını ve vatandaşın uygun fiyata et alabilmesi için kasapları uyardıklarını söyledi.

Kasaplar ile yaptıkları görüşmede et fiyatları konusunda kasapları uyardıklarını ifade eden Anaç, kasap arkadaşlarının da konuyla ilgili duyarlı davrandıklarını ve vatandaşın uygun fiyata et alabilmesi için gerekli hassasiyeti gösterdiğini vurguladı.

Yapılması düşünülen Hayvancılık ihtisas organize sanayi bölgesi ile ilgili çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Anaç, milletvekilleri ve Adıyaman il protokolünün bu konuda daha duyarlı olmaya davet etti.

Hayvancılık ihtisas organize sanayi bölgesi için yer tespiti yaptıklarını ifade eden Nuri Anaç, projenin biran önce hayata geçmesi için gerekli çalışmayı yaptıklarını söyledi.

Kasap esnafını bir bir ziyaret ettiklerini ifade eden Anaç, “Ramazan ayının tüm Müslüman ülkelere Müslüman alemine hayırlı olmasını diliyorum. Allah utandırmasın. Cenabı Allah bütün insanların niyetlerini kabul etsin. Bütün kasap ve esnaf arkadaşımı gezdim ziyaret ettim. Telefon açtım. Onlara bu ayda insanların et yiyebilmesi için uygun vermelerini söyledim. Halkı milleti ezmeyin diye söyledim. Aziz mübarek gün onlara kolaylık sağlayın. Fiyatları uygun tutun. Tabi bu sene canlı hayvan iki senedir kendi kendine pirim yapıyor fiyatları yükseliyor. Biz buna rağmen bu ayın hürmetine yinede et fiyatlarını uygun tutmaya çalışıyoruz” dedi.

OSB yapılması için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Anaç, “Sayın valimiz gitmeden önce yeni mezbahana yapacaktık. Hayvancılık Organize Sanayi yapacaktık. Valimizin tayini çıktı gitti. Allah işini rast getirsin. Bizler milletvekillerine bu konuyu iletmişiz. Bütün besiciler, kasapları bir arada toplayacağız. Hiç yoktan hayvancılık organize sanayi bölgesi açılırsa en azından işsizliğin azalmasına destek olur. Biz çok insan orada çalışır. En azından bin 500 kişiye istihdam sağlanmış olur. Milletvekillerimiz, belediye başkanımız ve tarım müdürümüz şuanda konuyla ilgileniyor. Hayvancılık organize sanayi bölgesi inşallah kısa zamanda yapılır. Şehri içi temizlik konusunda iyi olur. Şehir içinde hayvan besiciliği yapanlar bu organize sanayi bölgesinde bu işlerini yaparlar.” diye konuştu.

Hayvancılık ihtisas organize sanayi bölgesi için yer bulduklarını vurgulayan Anaç, “Bu projenin hayata geçmesi için yer bulmuşuz. Bakanımız 18’de buraya gelecek. Biz o zamanda geldiğinde kendisine ileteceğiz. Kendisi de olumlu görürse bir senede bitirir. Yeri için oda olarak iki yer sunduk.  Bir yer Turuş köyünün orada bir yerde çemberli taşın oradadır” açıklamasını yaptı.

Haber: Fatih Sebzeci

Bu Haberi Gördünmü!

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı taramaları ve florür vernik uygulamaları kapsamında, Şehit Engin Tilbaç Anaokulunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir