Anadolu Hayad’dan Yaz Okulları Uyarısı

 Anadolu Hasta ve Hasta Yakınları Derneği (Anadolu Hayad) Genel Başkanı Yusuf Babar, yaz okulları konusunda çocukların sağlığı ile ilgili aileleri uyardı.

Anadolu Hayad Genel Başkanı Yusuf Babar, çocuklarının yoğun bir ders programından sonra okulların kapanmasıyla eğlenmeleri, stres atmaları , en önemlisi de evde boş boş oturmalarının önüne geçmek için yaz spor okulu adı altında açılan yerlere gönderildiğini dikkat çekti.

Aileleri yaz okulları konusunda uyaran Yusuf Babar, ailelerin spor tesislerindeki sağlık tedbirlerini sorgulamadan gelişi güzel çocuklarını yaz okullarına yazdırmamaları gerektiğini öne sürdü.

Babar, “Çoğu aile, çocukların spor yapacakları mekanların güvenirliğini, spor tesislerindeki sağlık tedbirlerini sorgulamadan körü körüne çocuklarını teslim etmektedirler. Dernek olarak ailelerden isteğimiz, çocuklarımızın eğlenerek sağlıklı bir şekilde spor yapmalarını istiyorsak, bu yaz okullarına çocuklarımızı teslim etmeden yaz okullarının Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından izni var mı sorgulamalıyız. Spor yapılan merkezdeki güvenlik ve sağlık tedbirleri durumu ne diye sorgulamaları gerekmektedir.

Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde gelişimlerini tamamlamaları için, hem fiziksel hem de mental eğitimlerini düzgün ve sağlıklı tesislerde, donanımlı, çocuk psikolojisinden anlayan eğitmenlerle almaları gerekmektedir. Yoksa ileriki yaşlarda önünü alamayacağımız problemlere karşılaşmamız kaçınılmaz olacaktır.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün kontrolünde Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir komisyon oluşturarak bu konuda ciddi adımlar atılmalıdır” dedi. İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir