Ankara’daki Saldırıya Tepkiler  

 

Ankara’da meydana gelen terör saldırısına Adıyaman’dan da tepkiler yükselmeye devam ediyor.

Türkiye’nin başkentinde askeri servisin geçişi sırasında patlatılan bombalı eylemein ardından 28 kişinin hayatını kaybetmesi ve 62 kişinin yaralanmasına neden olan terör saldırısı, Adıyaman’da da ciddi tepki gördü.

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, yaptığı açıklamada, “Ankara’da gerçekleştirilen ülkemizin birliğini, dirliğini, kardeşliğini hedef alan alçakca gerçekleştirilen bombalı saldırıyı kınıyorum. Vefat edenlere Allah’tan Rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Terörü ve terörist severleri lanetliyorum” dedi.

Ak Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat da “Ankara’da gerçekleştirilen hain terör saldırısı sonucunda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Terörü ve teröre destek verenleri bir kez daha lanetliyorum.” ifadelerini kullandı.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mustafa Talha Gönüllü ise “Ankara’da meydana gelen menfur saldırıyı lanetliyorum. Milletimizin başı Sağ olsun. “lâ tahzen innallâhe meanâ = Mahzun olmayalım, Allah bizimledir”. Tüm kötüler, kötülükler sonunda kaybetmeye mahkûmdur” dedi.

Besni Kaymakamı Çağlayan Kaya ise şunları kaydetti:

“Başımız sağolsun. Bugün akşam saatlerinde Ankara’da meydana gelen terör saldırısında şehit olan askerlerimize ve vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına sabrı Cemil niyaz ederim. Maalesef içimiz kan ağlıyor. Allah ülkemizi ve necip milletimizi korusun. Bu cennet vatan üzerine oyun oynayanları kahrı perişan eylesin.. Bilsin ki cihan bu millet asla pes etmez! Vücudu gider,cennet toprağı gitmez! Zalimin oyunları hele hiç sökmez! Doğdu mu küllerinden önüne bentler yetmez!! Vatanım; namusum,canım,ar’ım, Düşsün vücudum, ayrılsın başım, Gitmesin cennet vatanımdan bir karış toprağım, Sonsuza dek dalgalansın al bayrağım”

Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk de “Milletimizin başı sağolsun. Ankara’da yaşanan olay sadece bomba patlaması değil, yüreklerinde patlamasıdır. Ölenlere rahmet, ailelerine sabrı Cemil diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir ise şöyle dedi:

“Dün akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını taşıyan servis araçlarına yönelik terörist saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır ve metanet dileyerek saldırıyı şiddetle kınıyorum. Aziz milletimizin ve bütün insanlık ailesinin başı sağ olsun”

Tut Belediye Başkanı Cemal Avcı ise “17 Şubat 2016 Çarşamba günü, Ankara’da, İnönü Bulvarı üzerindeki trafik ışıklarında, Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına yönelik olduğu anlaşılan bombalı saldırıda hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Aynı saldırıda yaralanan Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş ta “Yine Ankara, yine bomba. Allahım sen aklımıza mukayyet ol, sebep olanların sebebi yaratanların …Ne olur, bu son olsun, artık ölüm olmasın” dedi.

Adıyaman MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün, “Ankara’da bombalı hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilerim. Ne mutlu Türküm diyene, ne mutlu ülkücüyüm diyene” diye konuştu.

Çemberlitaş ve Civar Köyleri Kalkınma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazım Çetinkaya, şunları söyledi:

“Türkiye’yi terör sarmalına almaya çalışan iç ve dış düşmanlar bir kere daha gayri insani yüzlerini göstererek Başkent Ankara’yı kana buladılar. Ülkemizi hain planlarla Suriye’leştirmek isteyen, Irak’laştırmalk isteyen hainlerin kirli emellerini gerçekleştirme çabası içine girdikleri apaçık ortadadır.

Taşı, toprağı şehit kanlarıyla yoğrulmuş güzel ülkemize karşı düşmanca tavırlar içine giren, dıştaki düşmanlara yardım ve yataklık yapan içteki düşmanlar, ne yazık ki Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şahsında bütün bir ülkeyi hedeflemiş ve çirkin saldırıyı gerçekleştirmişlerdir. Ülkemizde, son günlerde uluslar arası boyutta tezgâhlanan terör hareketlerinin uzantıları içeride ve dışarıda bir kez daha çirkin yüzlerini göstermişlerdir. Menfur saldırıları düzenleyen hainlerin ve arkasındaki güçlerin hak ettikleri cezayı göreceklerinden elbette şüphemiz yoktur. Birlik ve beraberliğimize yönelik bu menfur saldırıların hiçbir zaman amacına ulaşmayacağını her kes bilmelidir. Bu menfur saldırıyı düzenleyenleri şiddetle kınıyor, terör olayında hayatını kaybeden kahraman Türk evlatlarına Allah’tan rahmet, yakınlarına ve yüce Türk milletine baş sağlığı ve yaralılara Allah’tan acil şifalar diliyoruz”

Haber: İ.IŞIK

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir