ANKARALI KIZILIRMAK SUYUNU İÇMEK İSTENİYOR

Bir kaç ay önce Ankara’da artan ishal ve kusma vakalarının ardından içme suyuna, yüksek oranda sülfat, sodyum ve klorür bulunduğu tespit edilen Kızılırmak suyunun karıştığı iddiaları gündeme gelmişti.

 

O dönemde  belediye başkanı olan Gökçek- şebeke suyuna Kızılırmak’tan su aktarıldığını doğrulamış, Kızılırmak suyunun içilebilir olduğunu savunmuştu. Gökçek, canlı yayında bu sudan içerek, “Elbette Kızılırmak suyu diğer barajlarımızdan gelen su kadar lezzetli değil. Ama ‘susuzluk mu yoksa lezzeti olmasa da su mu’ derseniz, senin kafana yatmasa da biz su deriz” demişti.

 

Kıılırmak suyunun taşıdığı kimyasal maddeler  evlerin  su tesisatlarına zara vermeye  başlamıştır.Yaklaşan ilkbahar ve yazla şebeke suyunun  yine çeşitli hastalıklara sebep olabileceği konuşuluyor.

 

Dört ay önce Gerededen gelecek suyun tünelnin bitimin  5 km kaldığı DSİ tarafından bildirilmişti. Bu üne kadar  bitmemiş olması  nasıl izah edilebilir. Bir an önce bitirilerek  Ankaranın temiz suya kavuşturulması,Tüm Ankaralıların beklentisidir.

Bu Haberi Gördünmü!

KIYAMET SAATİNDE DABBETÜ’L ARZ VE HZ. İSA ( I)

Yaratıcı olarak Allah inancı temelleri üzerine kurulu dinimizde, maddi yaradılışın sonlandırılmasını belirleyen zaman dilimi olarak …