Arı Hastalık Ve Zararlıları Konulu Eğitim Toplantısı Düzenlendi

Adıyaman’da Arı Hastalık ve Zararlıları konulu eğitim toplantısı düzenlendi.

Eğitim toplantısının açılışında söz alan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Adil Alan, ilde tesis edilen badem bahçeleri ile ülkede bu konuda önemli bir yere geldiklerini ifade etti.

Alan, daha önce badem bahçesi olanlara arılı kovan dağıtımlarının yapıldığını, yeni dönemde ise badem yetiştiricilerinin badem yetiştiriciliği yapacağını, arıcıların ise arıcılık yapacağını belirterek, bu konuda arıcıların destekleneceğini belirtti.

Ayrıca Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programına arıcılık malzemelerinin dahil edilmesi ile ilgili girişimlerinin olduğunu aktaran Alan, önümüzdeki günlerde bunun neticeleneceğini bildirdi.

Arıcıların yoğun ilgi gösterdiği toplantı, Adana Veteriner Kontrol Enstitü Müdürlüğü’nden Veteriner Hekim Osman Sezer tarafından ülkede arıcılığa ciddi zararlar veren bakteriyel, viral ve paraziter hastalık ve zararlılar ile ilgili bilgilendirme ile devam etti.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyamanlılar Vakfı, Sezonun İlk “Öğrenci Buluşmaları”nı Gerçekleştirdi

Adıyamanlılar Vakfı, 2018-2019 burs sezonunun ilk öğrenci buluşmalarını gerçekleştirdi. Vakfın İstanbul Bağcılar’daki genel merkezinde yoğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir