“Arkadaşlarımızın Derhal Serbest Bırakılmasını İstiyoruz”

Eğitim Sen Adıyaman Şube Sekreteri Ömer Küçüker, KESK’in emek ve demokrasi mücadelesine yönelik artan baskı ve saldırılar sonucu, gözaltı ve tutuklamalarla devam eden operasyonlar eşliğinde 54 yönetici ve üyelerinin tutuklu bulunduğunu söyledi. 

Ardı ardına yaşanan operasyonlara bakıldığında hiçbirisinin tesadüf olmadığının ve operasyonların amacının rahatlıkla görüldüğünü ifade eden Eğitim Sen Adıyaman Şube Sekreteri Ömer Küçüker, “Ne zaman kamu emekçilerinin hakları gasp edilecekse KESK’e yönelik itibarsızlaştırma ve kriminalize etme operasyonları için düğmeye basılmakta” dedi.

Yeni fasıllar açıyorlar”

“Zulmün ve zorbalığın efendileri,  “iktidarımıza biat edecek kullar istiyoruz” diye ferman buyuruyorlar” diyerek tepkisini dile getiren Eğitim Sen Adıyaman Şube Sekreteri Ömer Küçüker, şöyle konuştu; “Köleliğe uyum programını hayata geçirmek için hazırlanan makbul vatandaş rehberinde herkese yeni fasıllar açıyorlar. Diyorlar ki, gazetecinin, bizim dediğimizin dışında bir şey yazmayanı, avukatın,  hakkı-hukuku çiğneneni değil, çiğneyeni savunanı makbuldür. Üniversitelinin, parasız, bilimsel, demokratik, anadilinde eğitim talep edeni değil YÖK’ü bağrına basanı,  işçinin,  her gün beşer onar kurban gittiği iş cinayetlerini kaderden sayanı, sendikacının, yandaş olanı başımızın tacıdır.”

“KESK’liler baskılar karşısında asla yılmayacaklar”

Ömer Küçüker sözlerine şöyle devam etti; “Ardı ardına yaşadığımız operasyonlara baktığımızda hiçbirisinin tesadüfî olmadığı, amacının açık olduğu rahatlıkla görülmekte. Ne zaman kamu emekçilerinin hakları gasp edilecekse KESK’e yönelik itibarsızlaştırma ve kriminalize etme operasyonları için düğmeye basılmakta. Sömürü ve yağmaya karşı emeğin hakkını, savaşa karşı barışı, emperyalizme karşı bağımsızlığı, ırkçılığa ve şovenizme karşı hakların kardeşliğini kararlılıkla savunan KESK’in, bu değerlerin düşmanlarınca hedef tahtasına konması doğaldır. Görmeyen gözlere, duymayan kulaklara, yazmayan kalemlere inat bir daha ifade ediyoruz. Bizler, bu topraklarda gerçek bir demokrasi için mücadele etmenin zor, bedelinin de ağır olduğunu biliyoruz. Ancak “hak verilmez mücadeleyle alınır” şiarını ilke edinen, baskılara mücadeleyi daha da yükselterek cevap veren, “acıyı bal eyledik” diyen bir gelenekten gelen KESK’liler baskılar karşısında asla yılmayacaklar. Kamu emekçileri sendikal hareketinin kurucusu ve sözcüsü olan örgütümüzün yıllardır verdiği emek mücadelesini sindirmeye çalışanlara, yine sendikal hak ve özgürlüklerimizi yok sayanlara karşı KESK’liler, mücadele kararlılığıyla susmayacak, direnecekler. Baskılar bizi yıldıramaz! Şiarı ile sürdürecek, bizleri ve mücadelemizi baskı altına almayı amaçlayan her tür hukuk dışı ve fiili uygulamaların karşısında sesiz kalmayacağız ve haykıracağız. Tek suçları sendikal hak ve özgürlükler, barış ve demokrasi mücadelesi vermek olan arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.”

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir