ASGİAD, Alevi ve Sünnileri İftarda Buluşturdu

Adıyaman Sanayici ve Genç İş Adamları Derneği (ASGİAD) Ramazan ayı nedeniyle iftar yemeği verdi. Kültür Merkezinde verilen “Kardelik Yemeği’nde bir araya gelen Alevi ve Sünni Kanaat Önderleri iftar yemeğinde birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Ali Büyükşahin Alevi Dedesi’in duaları ile başlayan iftar yemeği yapılan konuşmalarla devam etti.

İftar yemeğinin açılış konuşmasını yapan ASGİAD Başkanı Mehmet Fatih Bilgiç, davete icabet ettikleri için teşekkür eden Bilgiç;,“ Her ne kadar Cenab-I ALlahın isteiği şekilde bir kul, Peygamber efendimizin isteteği gibi bir ümmet olamasakta, bu yolda çaba sarfetmek zorundayız. Bizler canı gönülden sizleri seviyoruz. Sizlerinde bizleri sevdiğinizi biliyoruz. Herkesin arzusu birlikte yaşamanın, dostça kalmanın, birbirini sevmek için uğraşmalarıdır. Bizler birbirimizi ve herkesi kendi konumunda hissetmek zorundayız. Sizleri kendimizin yanına çağırmıyoruz. Bizler herkesi kendi konumunda kabul ederek birbirimizle diyalog içerisinde olma, birlikte yaşama duygusunu özümsemek durumundayız.” dedi.

Her yıl Ramazan ayında bizi bir araya getiren Asgiad yetkililerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Alevi Dedesi Ali Büyükşahin, “ Çevremize baktığımız zaman İslam dünyasında olup bitenler hepimizi üzüyor. Mısır’da her iki tarafta Allah Allah diyerek diğerinin üzerine yürüyor.  Bizler yol göstericilerimizin bizlere bıraktığı mirası yaşatabilirsek, bunuda bizden sonraki nesle yani çocuklarımıza yansıtabilirsek daha huzurlu bir dünyada yaşarız. Ne yaparsak yapalım yaptığımız şeyler Allah rızası içn olmalı. Allah için oruç tutmalıyız. İnşallah tuttuğumuz oruçları Cenab-ı Hak dergahında kabul eder.” ifadelerini kullandı.

Hacı Bektaş-i Veli Anadolu Kültür Derneği Şube Başkanı Nusret Tunç, Sayın Cumhurbaşkanın iftarına katıldıklarını belirtiten sonra, Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendinin Camilerin yanına cemevi yapılmalı sözünü çok önemsediklerini söyledi.

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir