AŞİRET MENSUPLARI TERÖR ÖRGÜTLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ

Aşiret Mensuplarından Destek İstendi

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü tarafından Mirdes ve Bezik aşiretine mensup kişilere terör örgütleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından “El Ele Daha Güzel Günlere” isimli proje yürütülüyor. Daha önceden muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kamu personellerine yönelik terör örgütleriyle ilgi bilgilendirme yapan polis ekipleri bu kez aşiret mensuplarıyla bir araya geldi.

Terör örgütleri ile mücadelede halk desteğinin önemine vurgu yapılan bilgilendirme toplantısına Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, aşiretlerin ile gelenleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Terörle Mücadele Şube Müdürü Murat Düzgün, terör örgütlerinin eleman kazanmalarının önüne geçilmesi gerektiğini ve bunun için de toplumun her kesiminin buna destek vermesi gerektiğini kaydetti.

Murat Düzgün, terör örgütlerinin eleman kazanımlarının önüne geçilmesi için halkın desteğinin olması gerektiğini ve eleman kazanımın bitmesiyle örgütlerin biteceğini vurguladı.

Daha sonra polis memuru Mulla Karakuş tarafından, terör örgütlerinin elemen temin yolları, kurulan tuzaklar, toplumun yapması gerekenler anlatıldı.

“El Ele Daha Güzel Günlere” isimli proje kapsamında 400 kişiye 40’arlı gruplar halinde 10 defa eğitim verileceği öğrenildi.

İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir