Aşiret Temsilcilerinden PKK’ya Tepki

İzol Aşireti’nin ileri gelenlerinden Abdullah Yalçın, son zamanlardaki terör olaylarından dolayı PKK’ya tepki gösterdi.

Yalçın, yaptığı açıklamada, kendilerinin bu saldırıların hepsini baştan beri kınadıklarını söyledi.

Bunun bir barbarlık olduğunu vurgulayan Yalçın, “Bu yanlıştır. PKK’nın, DAİŞ’in her neyse isimleri ne olursa olsun terörizmim saldırılarının hepsinin karşısındayız. Ve bunlarında kınıyoruz. Masum, günahsız, kimsesiz insanları katletmek bence onlarında artık bu saatten sonra bu şeyleri anlaması lazım. Bölge halkınında asla ve asla terörizimin yanında olmadığını açık açık göstermiştir. Geçen Van’daki toplantımızda 181 aşiret liderinin ortak görüşü olarak biz hepimiz terörün karşısındayız. Asla ve asla yanında değiliz, zatende olmaz, aşiret liderlerine atılmış bir iftira vardı, o aklı dengesi yerinde olmayan bir albay vardı. O albayın söylemiş olduğu aşiret liderlerinin para dağıtıldığını söylemişlerdi. Asla ve asla orda tümüyle yalanladık, kınadık kendisini. Biz bütün yapılan terörizim saldırılarına baştan beri kınıyoruz. Olmaz, bu ülkemize yakışmıyor” dedi.

Terör saldırılarını istemediklerini belirten Yalçın, şöyle devam etti:

“Sayın cumhurbaşkanımız geçen Perşembe günü bizleri davet ettiler. Beştepe’ye gittik. Orada 49 kanaat önderleriyle beraber bir açık oturum yaptılar. Ve bizlere yöremizdeki sıkıntıları, isteklerimizi, arzularımızı, bunları sordular. Bizde gereken her şeyi açık açık söyledik. İnşallah bundan sonra bir daha terörizimin saldırılarına maruz kalmayız. Onu yürekten istiyoruz”

HDP’ye yapılan operasyona da değinen Yalçın, “Şimdi burada anayasamız var, demokrasimiz var hukuk devletiyiz. Hukuk devleti içerisinde kim ne suç işlerse bunu karşılığını göreceğini herkes bilmeli. Bu HDP eş başkanı olur, CHP Genel Başkanı olur, Ak Partinin genel başkanı olur hiç fark etmez. Kim suç işlemisse suçunun karşılığını bulacaktır. Eğer bu adamlar suçsuzsalar zannediyorum iki tanesini serbest bıraktılar, suçları yoksa zaten serbest kalırlar, suçları da varsa babamsada cezasını çeksinler, bu kaçınılmaz bişey. Bugün HDP Eş Başkanları tutuklandı, iki eş başkan bunların sorgusu suali bütün şeyleri yapıldıktan sonra suçluysa suçunu çekecek, suçsuzsa da beraat edecek ama görüyorsuz ki bütün dünya ayağı kalktı. Nedir, Türkiye’deki demokrasinin olmadığını, Türkiye iyiye gitmediğini, peki günde 10 tane, 100 tane zavallı askerimiz, mahallede yürüyen çocuklarımıza bombanın patladığı zaman hangi ülke kalktı, bağırdı, kalksın bağırsınlar. Bakalım ama hesaplarına gelmiyor. Ama sanmasınlar ki Türkiye yalnız, Türkiye’nin dimdik duran cumhurbaşkanı var ve imanlı milleti var. Hiç bunu asla unutmasınlar, bütün dünya da duysun” şeklinde konuştu.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir