Aslan, Basın Mensubuna Saldırıyı Kınadı

Önceki gün Besni de yayın hayatını sürdüren Besni Güncel gazetesi muhabiri Ali Rıza Bilgiler’in, adliye önünde haber için görüntü çekerken darp edilmesini kınayan AGAD Başkanı İbrahim Aslan, kamu görevi gören basın mensuplarına yapılan saldırının cezasız kalmamasını istedi.

Geçtiğimiz Pazartesi günü Besni adliye binası önünde hırsızlık zanlılarını görüntülemek isteyen Besni Güncel Gazetesi muhabiri Ali Rıza Bilgiler’in zanlıların yakınlarının saldırısına uğradığını hatırlatan Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan, kamu görevi gören basın mensuplarına yapılan saldırılara karşı ciddi cezalar verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Soner G. İsimli şahısın attığı tekme sonucu boynunda takılı olan fotoğraf makinesi kullanılamaz hale gelen basın mensubunun, hızını alamayan ve ikinci kez saldıran şahısın darbesi sonucu hafif şekilde yaralandığını da hatırlatan Aslan, yaşanan bu olayların ardından zanlının diğer bir yakını olduğu öğrenilen Selim G. isimli şahısın ise görevini yapan Ali Rıza Bilgiler’e ağza alınmayacak küfürler ettiğini dile getirerek, “Bu iş bu kadar kolay olmamalı” diyerek tepkisini dile getirdi.

Basın özgürlüğünün her geçen gün azaldığı Türkiye’de bu tür saldırıların cezasının yetersiz olduğunu da belirten Aslan, olayı şiddetle kınadıklarını söyledi.

Saldırıda olaya müdahale eden polis ekipleri Soner G. ve Selim G. isimli şahısları gözaltına alırken, gazeteci Bilgilier ise polis merkezine giderek şahıslardan şikayetçi oldu. Soner G. ve Selim G. isimli şahıslar alınan ifadelerin ardından adliyeye sev edildi.

Olay ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir