Aslan Palalı, CHP’den Adaylığını Açıkladı

Nurhak sevdalısı olan Aslan Palalı beraberindeki kalabalık bir insan kitlesiyle CHP ilçe başkanlığına gelerek CHP’den Nurhak Belediye Başkanı aday adaylığı başvurusunu yaptı.

2009 yerel seçimlerinde de ismi geçen Aslan Palalı,2014 yılı mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere belediye başkan adaylığını resmen açıklayarak Nurhak CHP İlçe Yönetim Kurulu Başkanı Oruç Kömesöğüt ve ilçe Yönetim kuruluna dosyayı teslim etti.

“Partimizde aday adayı sayısı 4 kişi olmuştur, buda bizim partimizin zenginliği ve ne kadar benimsendiğinin göstergesidir” diyerek sözlerine başlayan Nurhak CHP İlçe Yönetim Kurulu Başkanı Oruç Kömesöğüt, “Aslan Palalı kardeşimiz de Nurhak’a hizmet etmek için bu cesareti gösteren ve her zaman Nurhak için elinden geleni yapan ve Nurhak’ı çok seven Palalı bu görevi alırsa gerekeni yapacağından hiç şüphemiz yoktur. Kendisine bu cesaretinden dolayı teşekkür ediyor Solda birlik sağlaması içinde her türlü fedakarlığı göstereceğini bildiğim için Aslan Palalı’ya başarılar diliyorum” diye konuştu.

CHP’den Nurhak Belediye Başkanı aday adaylığı başvurusunu yapan Aslan Palalı, “Nurhak’ın temel sorunlarının nasıl çözülebileceğini, yetişmiş insan gücünün nasıl harekete geçirebileceğini çok iyi biliyor, yetişmiş insan gücümüz harekete geçirildiğinde ise çözülmeyecek sorunların kalmayacağının bilincindeyim. Hepiniz benim için çok değerlisiniz, biliyorum ki sizde benim kadar Nurhak’ın hizmet alması ve yaşanabilir coğrafya özlemi içerisindesiniz. Ben de bu aşk ve düşünce ile Nurhak’a hizmet etmek amacıyla böyle bir düşünceye girdim. Ama bu düşüncem yeni değil 2009 yerel seçimlerinde de böyle bir düşüncem olmuştu lakin o günkü koşullar ve şartlar o duruşu göstermeyi gerektirdi. Bu yerel seçimlerde ise şartlar ve koşulların daha uygun olduğunu gördüm ve aday adayı olmaya karar verdim. Ama ben bu kararı verirken tek başıma vermedim, burada olan ve olmayan birçok insana sorarak, danışarak, görüşler alarak karar verdim. Tek başına ne ben ne de başkası hiçbir şey değildir. Halkla toplumla birlikte varım ve var oluruz. Bu yola çıkarken, Nurhak’ın ne sorunları var, nasıl bir coğrafi yapısı var, hangi kültürel dokular var bunları bilerek yola çıkıyorum. Nurhaklı olarak Türkiye’nin her yerinde sizlerin sesi oldum. CHP Genel Merkez sunuculuğu ve birçok sivil toplum kuruluşlarında, ikinci adresim olan Adıyaman’ı ve sizleri çok iyi temsil ettiğime inanıyorum. Sizleri utandıracak yanlış bir davranışım hiç olmadı. Adıyaman’da iki dönem CHP il eğitim sekterliğinin yönetim kurulunda görev aldım. 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde Nurhak’ta CHP’nin başarısı için her türlü fedakârlığı ve emeği ortaya koyduğumuza, bütün Nurhak şahittir. Başkanımız Ahmet Akkuş ve diğer aday adayları da her biri birbirinden değerli arkadaşlarımızdır. Nurhak’ın sosyal duruş yapısına gölge düşürecek ve sosyal demokrat görüntüsünden uzaklaştıracak hiçbir yapıda olmayız. Solda birliği sağlayarak, Nurhak’ta yine CHP bayrağını dalgalandırarak mevcut sisteme teslim olmamak için her tür fedakarlığa hazır olduğumuzu, her mücadeleye var olduğumuzun altını kalın çizgilerle çizerek belirtiyorum. Aday edilirim ya da edilmem ben, 20 yıldır üyesi olduğum CHP’den başka bir yerde olmayacağımın, Mustafa Kemal’in askerlerinden olmaktan gurur duyuyorum ve devrimci duruştan ödün vermeyeceğime hep adıma yakışır şekilde aslan gibi olmaya söz veriyorum.  Göreve geldiğimde, doğduğum ve öldüğüm zaman gömüleceğim bu topraklara hizmet aşkıyla bütün bunları sizlerle birlikte, ortak akıl ve dayanışmayla yapacağıma söz veriyorum” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin Adıyaman’a Yapılan Yatırımları Değerlendirdi “Aşkımız ve Sevdamız Adıyaman İçindir”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, bir basın açıklaması yayımlayarak AK Parti’nin iktidara geldiği …

2 Yorumlar

  1. KARDEŞİME YAKIŞIR İNŞALLAH OLUR KARDEŞİM.ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN

  2. dayı oğluçok sevindim başarılı olacağına inanıyorum gönülden yanındayız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir