Aslan’dan Adıyamanspor Kulübü Başkanı Ersoy’a Cevap

“Ersoy, eğer televizyonları izlemiyor, gazeteleri okumuyorsa kurumlara sitem etmesin”

Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan Adıyamanspor Kulüp Başkanı Rağıp Ersoy’a basının Adıyamanspor’a gereken ilgiyi göstermediği şeklindeki eleştirilerine cevap verdi.

Başkan Aslan, “Adıyamanspor Kulüp başkanlığına seçilen Rağıp Ersoy’un, seçildiği günden bugüne basın kurumlarını, basın camiası içerisinde bulunan hiçbir arkadaşı nezaketen ziyaret edip, Adıyamanspor’la ilgili olarak hiçbir sorunu anlatmamıştır. Bu olayın açık ve net bir yüzüdür” dedi.

“Kaç defa arayarak, haberlerini yayınlamadığı iddialarını ispatlasın”

Adıyamanspor’un yönetimi basın camiasıyla, kurumlarla hiçbir şekilde geniş kapsamlı bir toplantı düzenlemediğini ifade eden Aslan şunları söyledi: “Haberlere çağrılıp, basın mensuplarının gelmediğini iddia etmektedir.  Bir defaya mahsus Adıyamanspor kulübünden bir yönetici, beni arayarak toplantı olduğunu söyledi. Ayrıca beni toplantıdan yarım saat önce aradı. Rağıp Ersoy’da bu işi daha önce yaptığı için bu işi çok iyi bilir. Gazetelere toplantılar daha önceden bildirilir. Davet edildiğimiz toplantıya sahibi olduğum Mercan TV haber merkezinde bulunan arkadaşları gönderdim. “haberin yayınlanıp, yayınlanmadığını bilmiyorum” diyebilecek kadar acizse önce kendini bir sorgulasın. Çünkü haberine giden televizyon kanalı o haberi yayınladığını, kendi takımının asbaşkanı Ali Babaocak’dan iyi öğrenebilir. Ersoy, eğer televizyonları izlemiyor, gazeteleri okumuyorsa o zaman o kurumlara sitem etmesin. Adıyamanspor kulüp başkanı olduktan sonra bugüne kadar Adıyamanspor ile ilgili basın kuruluşlarına kaç tane haber e-mail atmıştır? Kaç defa basın mensuplarına bilgi vermiştir. Tüm basın kurumları şunu çok iyi bilir ki, kendilerine bilgi verilmeden haber yapılmaz. Gelen e-maile istinaden haber yapılır. Kulüp başkanı basın organlarına e-mail atamayacak kadar cahilse, acizse, e-mailleri ve haberleri basın servis edecek çalışanları yoksa önce kendilerini sorgulasınlar. Adıyaman’da Mercan TV ve Yeniyol Gazetesi ve cemiyete bağlı kurumlara hangisine e-mail atılmış, haber yapılmamışsa o zaman basın kendini sorgular.  Oturduğu yerde haber yapılmıyor, destek verilmiyor gibi açıklama yapmaya devam ederse, kurumlarda, “Bize bilgi ve haber verilmedi” derler. İbrahim Aslan olarak Rağıp Ersoy kaç defa beni aramıştır, nezaketen beni kaç kere toplantılara davet etmiştir. Kaç defa arayarak, haberlerini yayınlamadığı iddialarını ispatlasın. Adıyaman’daki basını, kamuoyunu zan altına almak çok kolaydır. Şuanda Adıyaman’daki basına iftira atıyor. Çünkü kendisi Adıyaman’daki basına hiçbir şekilde bilgi verilmemiştir. Bizi kaça tane toplantı yapılmışta ilgilenmemişiz. Kaç defa kurumlarımızı ziyaret etmek istemişlerde görüşmemişiz. Kurumlarımızı görüşme gereği duymayan, küçük gören bir zihniyete verebilecek cevap farklıdır. Ancak biz Adıyamanspor’a olan saygımızdan, sevgimizden ve ilimiz insanlarına olan saygı ve sevgimizi yan yana koyduğumuz için cevap vermiyoruz.”

“Adıyaman’daki basını zan altına attığı gün basında haklı olarak tepkisini verir”

“Zaten Adıyamanspor’un durumu içler acısı” diyerek sözlerine devam eden Aslan şöyle dedi; “Bunu bildiğimiz için konuşmuyoruz. Eğer verdiği demeçten sonra o haberi  izlemiyorsa biz o görüntüleri RTÜK kayıtlarından kendisine ibra ederiz. “Mercan TV’yi izlemiyorum. ASU TV şeffaf değil” ne demek. ASU TV’nin şeffaf olup olmadığını Rağıp Ersoy’dan öğrenecek değiliz. Rağıp Ersoy Adıyamanspor’la basını karşı karşıya getirmek istiyorsa önce kendini sorgulasın.475 bin TL’yi takıma verdim demiş. O kendinin bileceği bir şey. Nereye ne verdiğini kendi söyleyecek. Bu takım zorla Rağıp Ersoy’â vermedik.  Ben eski yönetimin asbaşkanıyken, Ersoy gece yarılarına kadar ben bu takımı alacağım, bu işi çok iyi yapacağım” dedi. Biz bu takımı kendisine zorla veya dayatmayla kendisine vermedik. Bu takımı her şeyi bilerek aldı. Kongrede seçime gidilmeden, “Bu takımı kim alırsa alsın, bu takım bulunduğu konum gereği küme düşme ihtimali yüksektir. Ersoy bunlara rağmen takımı aldı. Ersoy bugün çıkıp, ağlama şansına sahip değil. ASU ve Mercan TV’de kendisine göre şeffaftır. Biz Adıymanspor yönetiminden daha şeffafız. Ersoy’un amacı insanları birbirine incitip, kırdırmaksa onu bilmekteyiz.  Kendi kurumunu kurabilir. Bu konuda hiçbir zaman kendisine itirazımız olmadı. Ersoy, 30 yıldır basının içerisindedir. Kendi kumrunu kurmaktan da bir basın mensubu olarak zevk duyarım. Bari bir değişik, objektif, şeffaf bir kurum gelir. O zaman şeref duyarız. Çünkü biz çok şeffaf olmadığımız, birilerine endeksli hareket ettiğimiz için. Adıyaman’daki basını zan altına attığı gün basında haklı olarak tepkisini verir. Önce kendi yönetim kurulundaki istifaları sorgulasın. Bugüne kadara kaç tane istifa var, bu insanlar neden istifa ediyor bunu sorgulasın. Eski borcu kendisine ibra ettik. Biz Adıyamanspor’la karşı karşıya gelmek istemiyoruz.  Ancak kurumlarımızı zan altına aldıkları gün elimizdeki bilgilerle çok rahat bir şekilde cevabımızı veririz. Ne kadar şeffaf olduğumuzu gönderdiği e-maillerden ispatlasın. Gönderdiği e-mailleri kamuoyunda açıklasın. İşte o zaman ben kendisinden özür dileyeceğim. Başında olduğum kurumları da kendisine hibe edeceğim. Bu kadar açık ve şeffaf bir şekilde açıklama yapıyorum.”

Bu Haberi Gördünmü!

 MERİNOSSPOR LİGE HIZLI BAŞLADI

Merinos Spor Payes Sporu Ezdi Geçti Türkiye Bayan Voleybol 2.ligi 6. Gurupta mücadele eden Merinos …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir