ASTK Platformu Adına Konuşan Ali Deniz:“Eğitim Bu Kadar Aksayamaz”  

Adıyaman Stk’ları Hendek Mağdurları İçin Bir Araya Geldi

 

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu aylık olağan toplantısını Milli Türk Talebe Birliği Adıyaman Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Bir çok sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katıldığı toplantıya Memur-Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz başkanlık yaptı.Toplantıda

“Adıyaman’dan Güneydoğu’ya Kardeşlik Kervanı” adlı yardım kampanyası konuşuldu.

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına konuşan Ali Deniz, Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü ile koordineli yürütülen kampanya ile Güneydoğu’daki terör mağdurlarına yardım eli uzatmak istediklerini söyledi. Yardım Kampanyası kapsamında banka hesapları oluşturulduğunu belirten Ali Deniz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü vasıtasıyla okullara yardım zarfları dağıtıldığını ve böylece öğrencilerde infak ve kardeşlik duygusunu pekiştirmeyi de hedeflediklerini söyledi.

Demokrasi Parkında da bir yardım standı oluşturulduğunu kaydeden Deniz, bütün Adıyamanlılarda yüksek derecede hassasiyet beklediklerini ifade etti.

Ali Deniz, “Adıyaman’ın STK’ları ve kamu kurumları ile birlikte, çukur vesayetinin mağdur ettiği kardeşlerimize; merhamet eli uzatarak kardeşlik hukukunun gereğini yerine getirmek, gönül köprülerimizi yeniden ve daha sağlam bir şekilde inşa etmek, sessiz çığlıkların sesi olmak adına başlattığımız kampanyamız Şubat ayı sonuna kadar devam edecek. Platform olarak geleceğimizi hep beraber yeniden inşa etmek, yakılıp yıkılmış şehirlerimizi yeniden imar etmek; yaşam hakları, özgürlükleri ve gelecekleri yok edilmek istenen çocuklarımıza sahip çıkmak amacıyla Adıyaman kamuoyunu yardım kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz. Katkı sunan tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Haber: İ.IŞIK

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir