ATSO Başkanı Uslu: “Bankalar İş Adamlarımızdan Kredilerini Geri İstiyor”

 

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu, ekonominin kötü olduğu şu dönemlerde iş adamlarından kredilerini geri isteyen bankalara sert tepki gösterdi.

Uslu, yaptığı açıklamada, iş dünyasının, sanayicisinin, esnaf,  tüccar ve tacirin sıkıntısı olduğunu anımsattı.

Bu tür durumlar meydana geldiği zamanlar çok yerde insanların sıkıntı yaşadığına şahit olduklarını hatırlatan Uslu,  Bankanın tüccar ve tacir üzerindeki son 5-6 aydan beri siyasi belirsizliğin ortamını fırsat bilerek insanların üzerinde baskı kurduklarını ifade etti.

Kıştan Sonra Bahar Gelir

Tüccar ve sanayicinin sıkıntı yaşadığına şahit olduğunu dile getiren Uslu, şunları kaydetti:

“Ben bu olayları bütün bankalar yapıyor mu diye sorarsanız, bence bütün bankalar değil. Tabi hepsini aynı kefeye koymak, aynı şekilde yargılamak veya algılamak çok yanlış birşeydir. Ama sıkıntıya sokmak isteyen,  sağlamış olduğu krediyi defaten tekrar kredisini kapatmaya çağıran bankalara, ben şunu söylemek isterim. Ben şunu hatırlatmak isterim. Kıştan sonra her zaman bahar gelir, bahardan sonra yaz gelir, unutmamamız lazım. Eğer kendi şemsiyesinden istifade etmemiz gerekiyorsa iki banka tüccar tacir iş birliğini ben böyle algılıyorum. Şemsiyesini kışın bizim üstümüzde tutmasını istiyorum. Yazın onların şemsiyesine bizim ihtiyacımız kalmayacak”

Türkiye’nin Ekonomisi Ayaktadır

Bugün ekonominin muallakta gittiğini belirten Uslu, “Ama Türkiye’nin ekonomisi ayaktadır. Kimsenin bundan şüphesi olmasın. Özellikle bizim burada söylemek istediğimiz önce bu insanın, insan ölümünün önüne geçmesidir. Türkiye’ye huzur gelmesi , ekonomiyi biz düzeltiriz. Bugün içinde bulunduğumuz konjektür gereği de bir tarafta Irak, Suriye gibi yakılan, yıkılan ülkelerin yeniden inşası için Türkiye’nin buruda çok büyük rol oynayacağını, biz burada bunu hesaba koyuyoruz. Bugün sıkıntı yaşıyor olabiliriz ama inşallah insanlarımız huzursuzluğu, ekonomik belirsizliği atlatacaktır” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyamanlılar Vakfı, Sezonun İlk “Öğrenci Buluşmaları”nı Gerçekleştirdi

Adıyamanlılar Vakfı, 2018-2019 burs sezonunun ilk öğrenci buluşmalarını gerçekleştirdi. Vakfın İstanbul Bağcılar’daki genel merkezinde yoğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir