ATSO Başkanı Uslu’dan Gümrük Müdürlüğü Açıklaması “Gümrük Teşkilatının Sanayicimize Sağlayacağı Olası Faydaları Aktardık”

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, açılacak olan Gümrük Müdürlüğü’nün iş dünyasına hayırlı olmasını diledi.

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde düzenlenen 8. Ticaret ve Sanayi Odası Şurasında kurulacağı müjdelenen Gümrük Müdürlüğü ile ilgili açıklama yapan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, Gümrük Müdürlüğü’nün bulunmamasının Adıyaman sanayicileri açısından büyük bir engel olduğunu kaydetti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, şöyle konuştu:

“İhracatta belirli bir ivme kaydetmeye çalıştığımız şu süreçte sanayicimizin sahip olduğu koşulların rekabet edebilir şekilde olması oldukça büyük önem arz ediyor. Oda Yönetimi olarak bu konuyu her zaman masamızda birincil öncelikler arasında tuttuk. İl olarak siyasi erk nezdinde konuyla ilgili yoğun girişimlerde bulunduk. Gümrük teşkilatının sanayicimize sağlayacağı olası faydaları aktardık. İstanbul’da düzenlenen Tanıtım Günlerinde standımızı ziyarete gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Nurettin Canikli beye de bizzat Adıyaman’ın potansiyellerini anlatarak bunu kendilerinden talep ettik. Adıyaman’a Gümrük Müdürlüğü’nün bulunmaması, ilimiz sanayicileri açısından büyük bir engel olmaktaydı. Verilen siparişler konusunda temin tarihlerine riayet edebilmek için malların nakliyesi, gümrüklenmesi ve işlemlerin sonuçlandırılması konusunda işletmelerimiz ve sanayicilerimiz iki ila dört gün arasında kayıplar yaşamakla kalmayıp, ek nakliye ücreti de ödemek zorunda kalıyorlardı. Gümrük Müdürlüğü ticaret bölgemize ekonomik olarak büyük bir canlılık yaşatacaktır. Gümrük Müdürlüğünün kurulması ile Adıyaman’da ithalat ve ihracat işlemlerinin, uluslararası uçuşların, gümrükleme işlemleri yapılacak. Şehrimizin Ticaret ve Turizm potansiyeli ve buna bağlı olarak kalkınma ve gelişme yolundaki potansiyeli artacaktır. Gümrük Müdürlüğü’nün ilimiz sanayici ve ihracatçısının hizmetine sunulmasına destek ve katkı sağlayan başta Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu bey olmak üzere, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Nurettin Canikli’ye, Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’a, konuyu takip eden desteğini her zaman yanımızda gördüğümüz Grup Başkanvekilimiz Ahmet Aydın’a ve diğer milletvekillerimiz olmak üzere bunun dışında da emeği geçen ve ismini sayamadığımız herkese iş dünyası adına teşekkür ediyoruz.”

BHA

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir