ATSO Başkanı Uslu’dan‘Okul’ Müjdesi

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ‘Türkiye’nin Geleceğine Katkı Veriyor’ projesi kapsamında Adıyaman’da yaptıracağı 16 derslikli okulun ihalesinin yapıldığı müjdesini verdi.

2013 yılının başlarında TOBB tarafından Adıyaman’da yapılacak olan 16 derslikli Anadolu lisesi, 200 kişilik öğrenci pansiyonu ve kapalı spor salonu için TOBB Genel Merkezi’nde Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu arasında protokol imzalanmıştı. Atılan imzalar sonrası müjde verildi.

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu yaptığı açıklamada, TOBB’un verdiği okul sözünü tuttuğunu ve okul için gerekli ihalenin yapıldığını dile getirdi. Yapılacak olan okulun derslik ihtiyacını gidereceğini kaydeden ATSO Başkanı Uslu; “Daha önce TOBB’un küçük bir okulu Adıyaman’ımıza yapılmıştı. Binamızın açılışıyla birlikte bir taraftan fuar alanımızın temelini attık. Camia için önemli bir projeyi gerçekleştirdiğimiz günden bu yana Adıyaman’a bir eser kazandırması için TOBB Başkanımızın peşindeydik. Sağolsunhizmet binamızın açılışında Adıyaman’a içerisinde yurt ve spor salonunun da yer aldığı 16 derslikli bir okul sözünü vermişti. Bizde bunun takipçisi olduk. Allah’a hamdolsun okulumuzun geçen hafta ihalesi yapıldı. Yaklaşık 9 milyon TL gibi bir keşif bedeli olan yatırım Adıyaman’ımıza kazandırıldı. Bu yatırımla birlikte derslik ihtiyacımız bir nebze olsun giderilecek. Zaten derslik açığımız herkes tarafından biliniyor. TOBB’un Türkiye çapında olduğu gibi eğitime hassasiyetle baktığı gibi Adıyaman’ımıza güzel bir okul yapmaları bizi sevindirdi. Basınımız aracılığıyla Sayın Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Bayram sonrası inşaat çalışmalarına başlanacağına da dikkat çeken Uslu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Okulumuzun ihalesi gerçekleştirildi. Şu anda onayda.Bayramdan sonra müteahhidimiz okul inşaatına başlayacaktır. Zaten TOBB’un parasal bir sıkıntısı yok. En kısa zamanda bu hizmete girecektir. Bu da Adıyaman’ımız için önemli bir gelişme. Bayramla birlikte bu müjdeyi de Adıyaman’ımıza vermiş olduk. Hayırlı uğurlu olsun. Adıyaman’ımıza böyle bir yatırım yaptığı için TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’na ve Adıyaman Valimiz Mahmut Demirtaş’a teşekkür ediyorum. Okulumuz hızlı bir şekilde bitirilerek eğitim ordusunun hizmetine girecektir.”

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir