Avukat Tutdere: “İcra Dosyalarının Sayısı her Geçen Gün Artıyor”

 

Avukat Abdurrahman Tutdere, insanların en büyük kaygısının can ve mal güvenliği olduğunu söyledi.

Tutdere, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin son günlerde çatışmalı sürecin içerisine girdiğini anımsatarak, bütün insanların en büyük kaygısının şuan can ve mal güvenliği olduğunu ifade etti.

Olağanüstü Hal Hukuk Devletinde Olmaz

Yaşanan çatışmalı sürecin iyi gözlemlenmesi gerektiğini anlatan Tutdere, şunları kaydetti:

“Ülkenin değişik yerlerinde hiç birimizin, insanlarımızın gerçekten can ve mal güvenliğini tehlikeye atan bir takım gelişmelerin olduğunu görüyoruz. Özellikle bir takım illerimizde olan olağanüstü hal ilan edildi. Hukuk devletinde gerçekten kabul edilecek bir durum değildir. Bunları biz kaygı ile izliyoruz. Bu tür gelişmeler ruhsal anlamda Türkiye’de yaşayan bu illerde yaşayan insanlarımızı sıkıntıya sokmaktadır. İnsanlarım kendi anayasal hakları olan mal varlıkları haklarına açıkça engel olunmaktadır. Olan üstü hal uygulamalarını çağrıştıran uygulamalar, mülkü amirlerce yapılıyor olması kaygı verici. Hukuk devletinde bu tür konuların yeri yoktur. İnşallah kısa süre içerisinde Türkiye normal duruma döner ve insanlarımızın, yurttaşlarımızın can ve mal güvenliğini korunduğu, insanların kendini özgürce ifade edebildiği bir ortam tesis edilir. Bu konuda yetkililer acilen tedbir alması gerekiyor”

Önlem Alınmazsa İç Karışıklığa Gideriz

Yetkililerin biran önce önlem alması gerektiğinin altını çizen Tutdere, şöyle devam etti:

“Türkiye hızla bir iş karışıklığa doğru sürüklenmeye çalışılmaktadır. Hukuk güvenliğinin yok olduğu bir ülkede, insanlar huzur, barış, kardeşlik içerisinde yaşamalarının bir imkanı yoktur. Herkesin bu konuda üzerine düşeni yapması gerekiyor. İnsanları kışkırtıcı, tahrik edici, ortamı geren açıklamalardan herkesin uzak durması gerekiyor. Şunu unutmamak lazım savaşın kazananı olmaz. Gerçekten ülkenin huzuru, barışı hepimiz için çok önemlidir. İnsanların düşüncesi ne olursa olsun yaşadığımız bu topraklarda barış hepimizin ihtiyacı olan bir şeydir. Hepimizin buna katkı vermesi lazım. Hükümet acilen bu konuda gerekli tedbirleri alması hem anayasal zorunluluk olduğunu hem de bütün halkın kamuoyunun beklentisi olduğunu belirtmek isterim”

İcra Dosyaları Arttı

Türkiye’de ekonomik anlamda ciddi sıkıntıların olduğuna dikkat çeken Tutdere, konuşmasını şöyle tamamladı:

“7 Haziran öncesi ekonomik sıkıntılar vardı. Zaten icra dairelerindeki dosya sayısı tabiki ekonomik düzensizliğin bozulduğunu bir göstergesidir. Başbakan’ın koalisyonda başarısız çalışmaları yeni bir seçime Türkiye götürmüştür. Yeni bir seçim sürecinde iş dünyası ekonomi açısından yeni bir belirsizlik ortaya çıkmıştır”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir