BAKAN EROĞLU ADIYAMAN’DA TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI ADIYAMAN’DA 84 MİLYON TL DEĞERİNDE 8 TESİSİN TEMELİ ATILDI

Aydın “Adıyaman’a Yıllık Yatırım 450-500 Milyon Liraya Çıktı”

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Siyasetin tek amacı halka hizmettir. Millete efendilikle değil, millete hizmetkarlıkla siyaset yapmaya çalışıyoruz. Bir yandan hizmet ediyoruz, diğer yandan da hemşehrilerimize hürmet ediyoruz.” dedi.

 

Aydın, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımıyla Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce yaptırılacak tesislerinin toplu temel atma töreninde, her yeni projenin şehre yeni bir umut olduğunu söyledi.

 

Bugün 84 milyon liralık 8 eserin temel atma töreninde bulunduklarını dile getiren Aydın, “Sağ olsun Bakanımız söz konusu Adıyaman olunca koşarak geliyor. Sadece temel atılan eserlerle ilgili değil her konuda Bakanımız bize yardımcı oluyor. Bakanımız Adıyaman sevdalısı, bu yüzden fahri değil, öz be öz hemşehrimiz diyoruz.” diye konuştu.

 

Aydın, Bakan Eroğlu’nun sadece Adıyaman’ın değil tüm Türkiye’nin sorunlarıyla yakından ilgilendiğini belirterek, “Çevre, hava, su, milli parklar her konuyla kendisi ilgileniyor. Su hayattır. Su olmadan hayat olmaz. Hem içme suyu hem de sulama suyuyla ilgileniyor. Bakanımız tüm alanlarda elinden gelen gayreti gösteriyor. Bugün de 18 yeni müjde var. Bunları takipsiz bırakmıyoruz. Bakanımız, her geldiğinde hepsinin sonuçlarıyla geliyor. Şu ana kadar bize 71 müjde vermiş, bu 71 müjdenin 42’si tamamlanmış. Geri kalan 29 müjdenin de inşaat aşamaları devam ediyor. 1 milyar 700 milyon liralık muazzam bir yatırım.” ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Adıyaman ile ilgili her konuda ilgili bakanlıkları bölgeye yönlendirdiğini aktaran Aydın, şöyle devam etti:

 

“Aynı şekilde Sayın Başbakanımız da çok destek çıkıyor, selamlarını gönderdiler. Hükümetimiz bugüne kadar Adıyaman’ı ihmal etmedi. 2002’de yıllık 10 milyon lira yatırım alan bir ildi. 1 yılda 10 milyon liraya okul ya da baraj mı yapılır? Bugün Adıyaman’a yıllık yatırım 450-500 milyon liraya çıkmış. 45-50 kat daha fazla yatırım alıyor. Türkiye’nin hiçbir yerine yatırım yapılmamış, unutulmuş. Adıyaman yatırımlarla 81 ilde 68. sıradaydı. 2011’de 13’e kadar çıktı. İşte Adıyaman farkı. Adıyaman, her zaman ülkesine, milletine sevdalı, bayrağına sevdalı, din ile birlikte yaşayan huzurun başkenti olan bir şehirdir. Hizmetin en güzelini hak ediyor. Şu anda tatil beldelerinde değiliz, köy köy dolaşıyoruz. Bu bahsedilen eserlerin hepsini tek tek geziyoruz, inceliyoruz. Biz hizmet üretiyoruz. AK Parti’yi diğer partilerden ayıran özellik budur. Siyasetin tek amacı halka hizmettir. Millete efendilikle değil, millete hizmetkarlıkla siyaset yapmaya çalışıyoruz. Bir yandan hizmet ediyoruz diğer yandan da hemşehrilerimize hürmet ediyoruz. Eserlerin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.”

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir