AYDIN “ADIYAMAN’I 2023’E HAZIRLIYORUZ”

Adıyaman’a ve Çelikhan’a yeni hastane, Kâhta’ya diş hastanesi yapılacağının müjdesi TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’dan geldi.

2017 yılı itibarıyla Adıyaman’da sağlık alanında önemli gelişmeler kaydedildi. Daha önce 200 yataklı olarak planlanan Kadım Doğrum ve Çocuk Hastanesi’nin kapasitesi artırılırken Çelikhan’a da yeni hastanesi müjdesi geldi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, yaptığı açıklamada her alanda olduğu gibi sağlık alanında da çağ atlandığını belirterek Adıyaman’ı 2023’e hazırladıklarını söyledi.

“Sağlıklı nesiller, sağlıklı altyapıyı gerektirir” ifadesini kullanan Aydın “200 yatak olarak daha önce planlanan Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi (GAP) 300 yatak seviyesine çıkartılarak 2017 programına alındı. Çelikhan ilçemizin mevcut ve gelişen ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede, lojmanı ile birlikte yeni ve modern bir hastane yapacağız. Büyüyen ve gelişen Kâhta ilçemizin mevcut hastanesini de rahatlatacak olan yeni bir Diş Hastanesi(Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi) yapılacak.” Şeklinde konuştu.

Öte yandan Sağlık Bakanlığı, Adıyaman Valiliğine yazı göndererek 2017 yılı yatırım programında yer alan 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Çelikhan 25 yataklı devlet hastanesi ile 6 daireli lojman ve Kahta İlçesine yapılması planlanan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yatırımlarının yapılması için arsa yerleriyle alakalı bilgi istedi.

Haber: Burhan Işık

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir