Aydın “Anadolu’nun Alparslanları Vatanları İçin Canını Ortaya Atarken Bir An Bile Düşünmüyorlar”

1071’den 2071’e

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’yle ilgili bir mesaj yayımladı.

Aydın yayımladığı mesajda “Bundan tam 946 yıl önce 26 Ağustos 1071 tarihinde, mübarek bir Cuma günü muzaffer olan ordumuz ve neferleri bu kutsal vatan topraklarını ebediyete kadar bizlere yurt olarak bırakmışlardır” dedi.

Aydın yayımladığı mesajda şu sözlere yer verdi “İslam’ın adalet, bilgelik ve medeniyet nuru bu güzel Anadolu topraklarını şereflendirmiş, ecdadımızdan bizlere kalan, bizlerden gelecek nesillerimize aktaracağımız en önemli hazinemiz olmuştur.

Büyük komutan Selçuklu Sultanı Alparslan’ın söylediği ‘’size öyle bir vatan aldım ki, ebediyen sizin olacaktır’’ sözü nesilden nesile 946 yıldır benliğimize işlemiş ve bu kutsal vasiyet ilelebet de gönlümüzde yer etmiştir.

26 Ağustos günü üzerine beyaz kefenini giyerek ordusuna komuta eden Alparslan gibi, bugün de Anadolu’nun Alparslanları vatanları için canını ortaya atarken bir an bile düşünmemektedirler.

Bin yıla yakın birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşçe, hür ve güçlü olarak yaşadığımız bu vatan topraklarının 2071’lere akan menzilimizde geleceğimiz için daim olmasını yüce Mevlamdan niyaz ederim. Ümmet için, millet için dar’ul-harb’i dar’ul-İslam yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla bir kez daha yad ediyorum. 26 Ağustos Malazgirt Muharabesi’nin yıldönümü tüm milletimize kutlu olsun”

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir