Aydın “FETÖ’nün Hedefindeki Kişi Cumhurbaşkanımızdı”

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın FETÖ’nün hedefindeki kişinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirterek  “Hainlerin hedefinde Cumhurbaşkanımız nezdinde milletimiz, hükümetimiz, demokrasimiz, bayrağımız, milli birlik ve beraberliğimiz vardı. Bu darbe demokratik kanallarla elde edemediklerini topla tüfekle elde etmeye çalışanların girişimiydi. Türkiye, Suriye’ye dönüştürmeye çalıştılar. Ama başaramadılar” dedi.

Anayurt Gazetesinden Murat Polat’a konuşan TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın 15 Temmuz darbe girişiminin milletin azmi, kararlılığı, birlik ve beraberliği ile amacına ulaşmasının engellendiğini söyledi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın Anayurt’a yaptığı açıklamada, “Milletimize, devletimize, şehitlerimizden bize emanet mukaddes vatan topraklarına ve demokrasimize beslediği hain emellerini 15 Temmuz gecesi açığa vuranlar, milletin direnci karşısında duramadılar, duramayacaklardır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, devletine, ülkesine ve demokrasisine sahip çıkan halkımızın attığı ağır tokat, hain terör şebekesini yer ile yeksan etmiştir’’ dedi.

Ahmet Aydın şunları söyledi:

“Tarihinde ve sinesinde nice kahramanlar yatan milletimiz, yirmi birinci asrın başında da yine kendi destanını yazmıştır. Bağrındaki kahramanlarıyla cihana haykırmış, mazlumlara güç ve cesaret veren, zalimlere korku salan, yeryüzüne ve tarihe emsal olan bir dirilişle aleme timsal olmuştur.

Eli kanlı terör çetesi  FETÖ’ nün asker elbisesi giymiş katilleri, bu katillere destek veren namus yoksunu hain işbirlikçileri milletimizin azmi, kararlılığı, birlik ve beraberliği ile helak edilmiştir.

Gözünü kırpmadan milletine kurşun sıkan, milletin tankıyla uçağıyla üzerine bomba yağdıran, hainlerin haini, alçakların alçağı bu gafillerin yeri hem tarihte hem ahrette aşağılıkların en aşağısı olmuştur. Şarlatanlıkla, akçeyle, şeref ve haysiyetten yoksun istismarlarıyla, sırtlan emelli işbirlikçileriyle bertaraf edilen bu hain güruh, Türkiye’ye ihanetle yoğrulmuş bu çete mensupları ülkemizi, milletimizi karanlığa sürüklemek istediler.

Aziz milletimiz çok büyük bir şerri daha imanıyla, milli birlik ve beraberliğiyle def etmiş, Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız, ümmetin ve milletin lideri dimdik ayakta durmuş, Milletinden aldığı güç ve kararlılıkla Cumhur’un Reis’i, riyasetini terk etmemiştir. Israrla ve inançla bir kez daha buradan da belirtmek isterim ki, al bayrağımızı semalarda, imanımızı salalarda, birliğimizi bu kutsal vatanda sonsuza dek daim kılacağız. 2023’lere, 2071’lere kararlı ve emin adımlarla yürüyeceğiz.

Bir taraftan büyürken diğer taraftan demokratikleşme süreci peş peşe geldi. Biz demokratikleşme yaparken birileri rahat durmadı. Onlar nasıl ki 50 sene önce 150 sen önce rahat durmadılarsa hala rahat durmuyorlar.

Biz bir taraftan millete hizmet ederken, öbür taraftan şeytanlarla uğraştık, şeytanları taşlamaya başladık. Taşlamaya da devam ediyoruz. Nasıl ki bu millet 15 Temmuz’da tüm oyunları bozduysa, bundan sonrada bozacaktır. Kimse milletin iradesini gasp etmeye çalışmasın.

CHP’YE ELEŞTİRİ

İsim vermeden CHP’yi eleştiren Ahmet Aydın, “Eğer siz bu milletle yol yürüyemediğiniz ve birileriyle yol yürüdüğünüz müddetçe bu milletin derdine derman olmadığınız sürece, bu millet sizi iktidara taşımaz. Çok partili sisteme geçtiğimiz günden beri sizi iktidara taşımadı. Siyasette de demokraside de milletin yegâne kaynağı vardır. O da milletin kendisidir.”

Seçilmiş hükümeti demokratik yollarla deviremeyenlerin FETÖ’cü teröristleri devreye koyduğunu, asıl hedefin milli irade ve bayrak olduğuna değinen Aydın, ikinci aşamada ise Türkiye’nin Suriye’deki gibi bir iç savaşa sürüklenmek istendiğini ifade etti.

Aydın, “Onların hedefinde Cumhurbaşkanımız, milletimiz, hükümetimiz, demokrasimiz, bayrağımız, milli birlik ve beraberliğimiz vardı. Aslında darbeden öte Türkiye’nin işgal girişimiydi. Bu girişim öyle büyüktü ki Türkiye’yi farklı yollarla deviremeyenler, bu milletle baş edemeyenler, demokratik kanallarla elde edemediklerini topla tüfekle elde etmeye çalıştı. Türkiye’yi, Suriye’ye dönüştürmeye çalıştılar. 15 Temmuz o kadar acı, o kadar karanlık bir gündü ki bu karanlık günün ihanetçileri tarihin karanlık sayfalarında ebedi olarak kalacaklardır.” İfadesini kullandı.

Bu Haberi Gördünmü!

MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO Fuarını Değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO fuarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir