TBMM BAŞKANVEKİLİ AYDIN DİYARBAKIR’DA TBMM BAŞKANVEKİLİ AHMET AYDIN: “İNSANLAR TERÖRDEN BIKMIŞ, HUZUR İSTİYOR” “İNŞALLAH BU BAHAR DİYARBAKIR’DA ARTIK KALICI BİR HALE GELECEK”

Aydın “İnsanlar terörden bıkmış, huzur istiyor”

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Ahmet Aydın, “İnsanlar terörden bıkmış huzur istiyor. İnşallah bu bahar Diyarbakır’da artık kalıcı bir hale gelecek” dedi.

Sabah saatlerinde Diyarbakır’a gelen Aydın, Sur esnafını ziyaret ettikten sonra sivil toplum kuruluşlarını gezdi. Bu kapsamda Diyarbakır Barosu’nu da ziyaret eden Aydın ve beraberindekiler Baro Başkanı Ahmet Özmen ile bir süre görüştü. Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan TBMM Başkanvekili Aydın, terörden en büyük mağduriyeti gören Suriçi esnafını ziyaret ettiklerini söyledi. Daha sonra sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiklerini aktaran Aydın, “Akşam da STK temsilcileri ile ayrı bir toplantımız olacak. Diyarbakır’da şunu gördüm, artık insanlar terörden bıkmış, insanlar huzur istiyor. Kardeşlik istiyor ki Diyarbakır artık o tarihi geçmişini arıyor. Peygamberler şehri, evliyalar şehri yıllarca farklı medeniyetler oluşturmuş büyük kadim bir şehir. Özellikle insan kaynağı ile çok zengin bir şehir, ama maalesef bu zenginliği bu zamana kadar kullanamamış, istikrarın hakim olması ile huzurun ve güvenliğin sağlanması ile Diyarbakır’ın geçmişteki medeniyetine yeniden kavuşacağını düşünüyoruz” dedi.

 

“BURADA HUZUR, YATIRIM, İSTİHDAM ARTACAK”

Diyarbakırlıların gelecekten umutla bahsettiğini belirten Aydın, şöyle devam etti:

“Diyarbakırlı kardeşlerim, gezdiğim gördüğüm tüm hemşerilerimiz vatandaşlarımın gerçekten gelecekten umutla bahsediyorlar. Artık bu şehirde birlik beraberlik, huzur içerisinde 16 nisanda evet ile birlikte sağlanan istikrarla istiklale ve istikbale daha güvenle bakacaklarını söylüyorlar. Bizler sıkıntı yaşadık diyorlar, geçmişte büyüklerimiz acılar yaşadı darbeler yaşadılar bu sistemde. Kürt sorunu üzerinden farklı sorunlu alanlar oluşturarak sistemi idare etmeye çalıştılar. Birileri, o vesayet makamları hep bir şekilde farklı sorunlar oluşturarak, sorunlardan beslenerek yönetmeye çalıştılar. Ama 16 Nisan’dan itibaren sorunlardan beslenen bir yönetim değil halkın iradesi ile oluşacak olan sorunları çözecek kabiliyete ve iradeye sahip yönetimlerin olacağının farkındalar. Dolayısıyla büyük bir umut gördüm ben Diyarbakır’da, inşallah bu bahar Diyarbakır’da artık kalıcı bir hale gelecek. Huzurun ve kardeşliğin devam ile birlikte burada yatırım, huzur, istihdam artacak. Bu anlamda gerçekten vatandaşlarımız geleceğe daha güvenle bakacaklardır.”

İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir