Aydın“ Kongreler Yenileme Sürecidir”

 

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, yaklaşan kongreler öncesinde kongrelerin bir yenileme süreci olduğunun altını çizdi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın beraberindeAk Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez, İl Başkan Yardımcısı Özcan Levent Erdem, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Hanifi Erdem, Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş, Gençlik Kolları Başkanı Oğuz Mutlu be partililerle gazetemizi ziyaret etti.

Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Bilal Işık’la gündeme dair sohbet eden Aydın gazetecilerin de sorularını yanıtladı.

“KONGRELERDE DOĞAL BİR YENİLEME SÜRECİ OLUR”

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın, kongrelerde doğal bir yenileme sürecinin olduğunu söyledi.

Aydın, yaptığı açıklamada, kendilerinin dedikodularla hareket etmediğini, il, ilçe teşkilatları, kadın kolları ve gençlik kollarının ciddi emek verdiğini ifade etti.

“Gerçekten beraber çalıştığımız arkadaşlarımız bu işte ‘ben de varım’ diyen herkes bu teşkilat çatısı altında hizmet etmeye çalıştı” ifadelerini kullanan Aydın, şöyle devam etti:

“Kongrelerde doğal bir yenileme sürecide olur. Ne kadar başarılı olursanız olun. Ne kadar güzel işler yaparsanız yapın. Her kongre sürecinde bir takım yenilenme olması mümkündür, olur da. Kongrelerin doğasında bu var. Hani şu başarısız olduğundan değil bazen yüzler eskiyor, yeni yüzler, yeni heyecanlar, bu sadece kongreler için değil her milletvekili seçiminde parlamentonun en az yüzde 60- 65’i yenilenir. Belediye seçimlerinde yenilenme olur, meclis üyeleri seçimlerinde yenilenme olur. Her teşkilat her süreç kendi içinde ana omurgayı korumak kaydıyla bir yenilenme sürecine, yeni bir heyecan, yeni bir aşkla yola devam etmek adına doğal yenileme sürecine girebilir”

– TÜM ARKADAŞLARIMIZ DEĞERLİDİR

Tüm arkadaşlarının değerli olduğunu belirten Aydın, “Bizim için bütün arkadaşlarımız değerledir. Bütün arkadaşlarımızın emeği geçmiştir. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza gerçekten teşekkür ederim. Genel merkezimiz bir karar verdiği zaman o karar lehimize ve aleyhimize de olsa istediğimiz ve istemediğimiz bir karar da olsa o kararır etrafında bütün teşkilat mensubu arkadaşlarımız ile birlikte biz yine birleşiriz, o çatı altında daha aşkla ve şevkle daha büyük bir azimle yolumuza devam ederiz” şeklinde konuştu.

“2019 YILI ÖNCESİ İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜLECEK”

Projeler hakkında bilgiler veren Aydın “ Adıyaman’ın can damarı olan çok önemli projeleri Bakanımız ile buraya gelmeden önce de bakanlık bürokratları ile beraber oturduk tek tek değerlendirdik. Hangi projemiz hangi aşamada tıkanan projelerimiz var mı bu projeleri hızlandırmak yeni projeler ile ilgili ne tür taleplerimiz var biz bütün bunları sayın bakanımız Adıyaman’a gelmeden önce bir masa çerçevesinde etrafında teker teker değerlendirdik. Yeterli neticeye ulaştık açıkçası şuan Adıyaman’ın devam eden orman su işlerine ait projelerin toplamda 1. 7 milyarlık bir bütçeyi buluyor. Eski para ile 1 kattirilyon 700 trilyona yakın bir maliyet. 89 ayrı müjde vermişti bu müjdelerin toplam değeri bunun haricinde yapılan ciddi işler var. Büyük projelerimiz var. Bunlar Çetintepe Barajı Besni, gölbaşında 300 bin dönüm arazi sulayacak. Gömükan barajı yine Adıyaman kuzey bölgesinde 80-90 bine yakın arazi sulayacak. Koçali barajı 200 bin dönüm arazi sulayacak Koçali en önemli unsurlarından bir tanesi Adıyaman merkezin içme suyu ihtiyacını da karşılayacak. 2060 yılına kadar Adıyaman merkez bütün içme suyu sorununu çözecek olan bir projedir. Yine göl gölet ıslahı, taşkın korumalar, içme suyu projelerimiz var. Erkenek , Recep içme suyu projemiz var. Bu projelerin hızlandırılması için sayın bakanımızın talimatları oldu.2019 yılında Adıyaman’ın içme suyu projesini çözecek. Adıyaman, Samsat, Kahta üçgenindeki yaklaşık 200 bin dönüm araziyi cazibe ile sulayacak olan Koçali barajını artık bitirelim. Bir taraftan suyu toprağa verelim toprak ile suyu buluşturalım Adıyaman içme suyunu halledelim. Bu nokta da baraj inşaatı zaten yüzde 30 seviyelerinde fiziki gerçekleşme devam ediyor.” İfadelerini kullandı.

“ADIYAMAN TURİZMİ CANLILIK KAZANACAK”

Avrupa Birliği hibe projesi kapsamında Adıyaman turizm adına 10 milyon avroluk bir hibe sağlanmış olduğunun altını çizen Aydın “ Bu çok önemli bir yatırımdır. Yaklaşık 5 milyon ediyor bunun değeri bununla biz Adıyaman’daki 9 tarihi ören yerinin çevre düzenlemesini birlikte yapacağız. Adıyaman merkez kütüphanesini yıkarak orada çok daha büyük modern yeni bir kütüphane kazandıracağız. Ören yerlerimiz canlılık kazanacak. Bununla biz yılda en az 30 bin ilave turist hedefliyoruz. Bilim sanayi ve teknoloji bakanı Faruk öz Adıyaman’a gelecek burada bu protokolün imzalanması ile birlikte bu işler ihale edilip 2020 yılına kadar işler bitirilmiş olacak. Biz sadece bakanlıktan gelen bütçelerle değil. İlave kaynaklardan hibe programlarından desteklerden faydalanmaya çalışıyoruz. Bu bütçe Adıyaman için çok önemlidir. Adıyaman’ın müze problemi var. Adıyaman panoroma arkeoloji müzesi yaklaşık 70 milyon bedelli proje. Bunun üzerinde çalışıyoruz. Bu konuyla ilgili sıkıntıyı gideriyoruz. Bunun dışında ikinci bir İPA projesi hazırlıyoruz. Adıyaman sanayisi ile ilgili yeni bir proje hazırlamaya çalışıyoruz. Bunu da ciddi bir mesafeye getirdik inşallah oda bittiğinde kamuoyuyla paylaşırız” ifadelerini kullandı.

Haber: Burhan Işık

 

 

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir