Aydın: MHP’nin Referandum Tavrı Ak Parti’ye Destek Olarak Algılanmamalı

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. MHP’nin anayasa referandumuna ilişkin tavrının AK Parti’ye destek olarak algılanmaması gerektiğini söyleyen Aydın, “İki parti de milli duruşu olarak bir parti” dedi.

Referandumun bir parti meselesi olmadığının altını çizen Aydın, “Şuandaki anayasa değişikliği, Türkiye’nin istiklal ve istikrar meselesidir. Bu, milletin gelecek meselesidir. Kalkıp bunu siyasi bir parti ile sınırlı tutmamak lazım” diye konuştu. Bu meselenin ne AK Parti’nin ne de sadece MHP’nin meselesi olduğunu aktaran Aydın, “Bu mesele bu ülkenin birlik beraberlik meselesi. Bu mesele bu ülkenin 2071 hedeflerine ulaşma meselesi. Türkiye’nin istikrarı, huzuru, güvenlik meselesi bu. Bu noktada, Devlet Bahçeli’ye teşekkürlerimi iletiyorum. Onlar bu hassasiyeti gördü” ifadelerini kulandı.

“MHP DE MİLLETİN BEKASINI DÜŞÜNÜYOR”

MHP’nin de AK Parti’nin de milli duruşu olduğunu kaydeden Aydın, “Tarihe, kültürüne, inançlarına, değerlerine sadık bir parti. Dolayısıyla tabi ki farklı propagandalar olup, onlar Türkiye’nin yönetimi noktasında farklı düşüncelere sahip olabilir. AK Parti farklı, bir başka parti farklı düşüncelere sahip olabilir. MHP’nin milli bir duruş sergiliyor olması çok önemli. Toplumsal meselelerde, terör, dış politika gibi önemli meselelerde bu milletin bekası için onlar da düşünüyor. Onlar da o şekilde hareket ediyor” ifadelerini kullandı.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir