Aydın “Millet Yeni ve Güçlü Türkiye’ye EVET Mührünü Vurdu”

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın referandum sonuçlarını değerlendirdi, “Millet, Yeni ve güçlü Türkiye’ye EVET mührünü vurdu” dedi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, seçim sonuçlarını Ak Parti Adıyaman İl Başkanlığında kurulan seçim ekibiyle birlikte takip etti.

Aydın yüzde 51,3 oranında “Evet” oylarına milletin kendi kararı ile kendi kaderini tayin ettiğini açıkladı.

Milletin, yeni ve güçlü Türkiye’ye EVET mührünü vurduğunu açıklayan Aydın “Teşekkürler Türkiye, Teşekkürler Adıyaman. Aydınlık bir gelecek için emek veren, dua ve desteği ile gücümüze güç katan herkese selam olsun. Herkes söyleyeceğini söyledi. Evet, bugün ve bundan sonra her daim sözün ve kararın gerçek sahibi olan millet konuşacak.” Şeklinde konuştu.

Sonuçların Adıyaman, Türkiye ve millete hayırlı olmasını temennisinde bulunan Aydın, “Bugüne kadar vatandaş, siyasetçi olarak meydanlarda konuştu. Kimin eteğinde ne taş varsa döktü. Herkes söylemesi gereken ne varsa söyledi. Netice itibarıyla ilk günde söylemiştik. Söz de karar da milletindir. Milletin vereceği karara hepimiz saygılı olmak durumundayız. Milletin kararı başımızın üstünde yeri vardır. Milleti başımıza taç ederiz. Karar ne olursa olsun hep birlikte bu sonuçla yetiniriz. Bugün sözün bittiği yerde yerdeyiz. Sonuçta konuşmalar bitti. Sözü milletimiz verdi. Milletimiz evet mührü vurdu. Türkiye şimdi çok daha güçlü ülke haline geldi. Türkiye, tabiri caizse inşallah artık uçuşa geçecek. Türkiye, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine daha hızlı bir şekilde girecek. Türkiye’nin birlik beraberlik ve kardeşliği daha sıkı olacak. Çünkü inşallah, güçlü iktidarlar ve istikrarla birlikte istiklalimiz ve istikbalimiz daha parlak olacak.”

“SEÇİMİN MEŞRUİYETİNİ TARTIŞMAK ACZİYETTİR”

Seçimle ilgili yapılan dedikodulara da cevap veren Aydın “Milli iradenin kararını ve seçimin meşruiyetini tartışmaya açmak, tek kelime ile acziyettir. Mühürsüz oy pusulasına ilşkin YSK kararları ortadadır.”dedi.

Darbeler tarihi ile anılan ülke haline geldiklerini ifade eden Aydın, bu acı ve mağduriyetleri her kesimin yaşadığını belirtti.

“TÜRKİYE AYDINLIK BİR GELECEK ARZU ETTİ”

Artık bütün sıkıntılardan Türkiye’nin kurtulduğunu vurgulayan Aydın, “Türkiye, bundan sonra çok daha güçlü bir şekilde emin adımlarla ileriye doğru yürüyecektir. Bu noktada ben sağduyu, ferasetiyle hareket eden gerçekten tüm sorunları çözüm anahtarı konumunda olan aziz milletimize Adıyamanlı hemşerilerime ve tüm vatandaşlarıma teşekkür ederim. Söz de karar da milletteydi. Millet kararını verdi. Bu karar başımızın üstünde olan bir karardır. Bu kararla birlikte Türkiye, aydınlık bir gelecek arzu etti. Çocuklarını daha iyi bir Türkiye’de yaşaması gerektiğini net bir şekilde tescillemiş oldu.” değerlendirmesini yaptı.

Bugün herhangi bir siyasi partiye oy vermediklerini kaydeden Ahmet Aydın, bugün herhangi bir şahsa da oy vermediklerini, bugün millet olarak kendi geleceklerini oyladıklarını, kendi kararlarıyla kendi kaderlerini tayin edeceklerini sözlerine ekledi.

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Adnan Menderes anıldı 

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Adnan Menderes’in idam edilişi ile ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir