Aydın, Tıp Fakültesini İnceledi

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ile birlikte inşaat çalışmalarında sona gelinen Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi II. Etap Bina İnşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

İncelemeyle ilgili açıklamada bulunan Grup Başkan Vekili Aydın, Adıyaman Üniversitesi’nin çalışmalarının her geçen gün yeni bir ivme kazandığını belirterek, kaliteli ve donanımlı bir üniversite görmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Aydın, konuşmasına şöyle devam etti: “Adıyaman’ımız adına gittikçe artan çok güzel, çok görkemli eserleri görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Üniversitemizin Tıp Fakültesi Hastanesi hizmet vermeye devam ediyor. Özellikle Tıp Fakültemizin kalp-damar ve kardiyoloji gibi bölümlerine; Malatya, Şanlıurfa, Gaziantep, Kahramanmaraş gibi çevre illerin yanında Muş gibi illerden  hastalar gelmekte. Adıyaman’ımız daha önce dışarıya hasta sevk eden bir durumdayken artık Tıp Fakültemiz sayesinde  dışarıdan hasta alabilir bir duruma geldi. Örneğin, Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde şimdiye kadar 2300’ün üzerinde anjiyo yapıldı, bunlar güzel gelişmeler. Bunun yanında gezmiş olduğumuz binada inşallah bu yılın sonuna kadar Diş Hekimliği Fakültemiz de hizmete girmiş olacak. Tabii bu Adıyaman için önemli bir gelişme. İncelediğimiz binada hem Tıp Fakültesinin hem de Diş Hekimliği Fakültesinin ilgili İdari Birimleri, laboratuarları, Diş Hekimliğinin Klinikleri bulunacak. Tıp Fakültesi öğrencilerimiz de yine bu binada eğitim-öğretim görecekler. Bu binanın inşasında bize her türlü desteği veren başta Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, binaların bu aşamaya gelmesine katkıda bulunan  Sayın Rektörümüz Prof. Dr.  Mustafa Talha Gönüllü’ye, Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mustafa Yılmaz’a ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Yasin Çiçek’e  ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü de şunları kaydetti: “Sayın Grup Başkan Vekilimiz Ahmet Aydın Bey’e ziyaretleri için teşekkür ediyoruz. Kendilerini madden ve manen her zaman yanımızda gördük. Ne zaman başımız sıkışsa kendileri desteklerini bizden esirgemediler. Üniversitemizde gerçekten büyük eserler ardı ardına ortaya çıkıyor. Allah’a şükür Üniversite Hastanemizi hizmete açtık. İnşallah Eylül ayının ortasından itibaren de Tıp Fakültesi öğrencilerimizi de alacağız. Diş hekimliği öğrencilerini ise kısmetse önümüzdeki yıl almaya çalışacağız. Diş hekimliği ile ilgili hizmetlerimiz de kısa bir süre sonra burada yapılmaya başlanacak. Üniversitemiz adına bu günleri yaşadığımız için gurur duyuyorum. Üniversitemizin gelişimine verdikleri destekler için Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti Grup Başkan Vekili Sayın Ahmet Aydın’a ve diğer milletvekillerimiz ile emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyor, saygılarımı sunuyorum.”

Bu Haberi Gördünmü!

Ahmet Aydın’dan Besnili Öğrencilere Müjde

AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Besni ilçesinin ÖSYM Sınav Merkezi olmasıyla ilgili karara verildiğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir