Aydın“Almanya’yı ve Bütün Batıyı Teröre Karşı Samimi Bir Duruşa Davet Ediyorum”

TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’dan Almanya’ya seslendi: “Teröre karşı samimi duruşa davet ediyorum”

TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın memleketi Adıyaman’da vatandaşlarla bir geliyor. Beraberinde Ak Parti Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, İl Başkanı Abdurrahman Dimez ve Gençlik Kolları Başkanı Oğuz Mutlu ile birlikte Adıyamanlı esnaflarla bir araya gelen Aydın, yoğun ilgiyle karşılandı.

“Bize tatil yok” diyen Aydın, Adıyaman’ı karış karış gezmeye başladı. Ziyaretlerine Adıyaman esnafını gezerek başlayan Aydın, milletvekilleri ve partililerle beraber şampiyon ilçeye çıkarma yaptı. Sincik ilçesinde devam eden yatırımları yerinde inceleyen Meclis Başkanvekili Aydın, “ Bugün ki durağımız Şampiyon olan Sincik İlçemiz oldu. Ankara’da ki program sonrasında hiç ara vermeden vatandaşlarımızla hasbihal etmeye başladık. Sincik – Malatya yol çalışmasını yerinde inceleyerek, çalışan arkadaşlarımıza kolaylıklar diledik. Sincik ilçemizde Arıkonak köyümüzü ziyaret ederek, Arıkonak Gölet çalışmaları inşaat alanında incelemelerde bulunduk. Sincik Malatya yolunun iyileştirme çalışmaları hızla devam ediyor. Sincik ilçemizde ayrıca köy ziyaretlerimiz oldu. Balkaya köyümüzde köy sakinlerimiz ile bir araya geldik. Hemşerilerimizle bir araya gelerek hayır dualarını alıyoruz, ziyaretlerimizde hemşerilerimizin bizlere göstermiş olduğu teveccühe teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“BATIYI TERÖRE KARŞI SAMİMİ DURUŞA DAVET EDİYORUM”

Ziyaretleri esnasında gazetecilere de gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan TBMM Başkanvekili Aydın, Almanya’yı ve bütün batıyı teröre karşı samimi bir duruşa davet etti.

Aydın, terörü bitilmesi isteniyorsa, dünyada barışın hakim olmasını isteniyorsa bütün ülkelerin hukuka uygun bir şekilde terör örgütlerine karşı net ve samimi bir duruş ortaya koyması gerektiğini ifade etti.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, yaptığı açıklamada, 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunanlarla ilgili gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki mücadelenin devam ettiğini belirtti.

Aydın, bir taraftan yargılamalar devam ederken diğer taraftan da devletin çeşitli kademelerine sızanların ihraçlarının sürdüğünü aktardı. Aydın, hain darbe girişiminin içinde olan FETÖ’nün başı olmak üzere birçok sayıda örgüt mensubunun yurt dışında olduğuna işaret etti.

Sözde hava kuvvetleri imamı Adil Öksüz’ün Almanya’da olduğu iddialarına da değinen Aydın, şunları kaydetti:

“Bu iddiaların çok iyi bir şekilde araştırılması gerekmektedir. Sadece terör örgütü mensubu Adil Öksüz değil, daha önce Cumhurbaşkanımız, Almaya Başbakanı Merkel ile yaptığı görüşmeler neticesinde Almanya’da 4 bin 500 FETÖ mensubunun olduğunu ve onların bize bir an önce iade edilmesini söylemişti. Terörü bitirmek istiyorsak, dünyada barışın hakim olmasını istiyorsak bütün ülkelerin hukuka uygun bir şekilde terör örgütlerine karşı net ve samimi bir duruş ortaya koyması gerekiyor. Almanya’yı ve bütün batıyı teröre karşı samimi bir duruşa davet ediyorum. Ülkelerinde barındırdıkları, kucak açtıkları ve besledikleri terör örgütü mensuplarının bir an önce Türkiye’ye iade edilmelerini bekliyoruz. Bunu batıdan hem uluslararası hukukun gereği hem insani hem de vicdani olarak bekliyoruz.”

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir