Aydın’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Öğretmenlik mesleğinin önemli bir yeri olduğunu ifade eden Aydın, “Güçlü ve dünyada söz sahibi bir Türkiye’yi oluşturacak olan nesillerin bugünden hazır olabilmesi muhakkak ki her zaman, her yerde ve her koşulda büyük bir özveri ve azimle çalışan fedakâr öğretmenlerimizin eseri olacaktır. Bu büyük sorumluluğunun bilincinde olan değerli öğretmenlerimiz yurdumuzun dört bir yanında, yeri geldiğinde her türlü zorluğa karşı mücadelelerinden hiçbir zaman vazgeçmemişlerdir.

Değerli öğretmenlerimizin yetiştirdiği azimli, kararlı, milli ve manevi değerlerine bağlı ve demokrasinin temel ilkelerini benimsemiş gençler yarınlar için ülkemize güven ve umut vermektedir. Özellikle, Türkiye’de son yıllarda eğitim alanında yaşanan gelişim ve ilerleme, Milli Eğitim bütçesinin her zaman en yüksek bütçeyle bir numarada yerini alması, çok büyük ve önemli değişimlerin kaydedilmesinin de önünü açmıştır.

Bu kutsal görevlerinde ve vermiş oldukları mücadelelerinde değerli öğretmenlerimiz için ne yapılsa azdır. Fedakarlıkları, özverileri için milletçe her zaman başımızın üstünde yer alacaklardır. Bu güzel ve anlamlı günde bir kez daha değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutlar, eğitim ve öğretim neferlerimizin çalışma hayatında başarılı olmasını diler, en içten sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

HABER MERKEZİ

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir