Baba Oğul Hayata Tutunmaya Çalışıyor!

 

Adıyaman’da 13 yıldır şeker hastası olarak yaşayan ve oğlu da Sara hastası olan Ramazan temel adındaki vatandaş boyacılık yaparak hayata tutunmaya çalışıyor.

Ramazan temel (65) yıllardan bu yana ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlıyor. Şeker hastası olduğu halde çalışmaya devam eden Temel’in yaşam öyküsü herkese örnek olacak cinsten. Günlük kazancı çok düşük olmasına rağmen boş durmak istemeyen Temel, oğlu Gökhan Temel ile birlikte park park kahvehane kahvehane gezerek harçlıklarını çıkarmaya çalışıyor.

Şeker hastalığına tutulan Temel, uzun süre herhangi bir işte çalışamadı. Daha sonra kendisine bir ayakkabı boya sandığı temin edildi. Ramazan Temel, 13 yıldan bu yana ayakkabı boyacılığı yaparak evinin geçimini sağlamaya çalışıyor. Şeker hastalığına rağmen hayata tutunan Temel aynı zamanda fedakar bir baba. Evin geçimini sağlamasının yanı sıra oğluna da yakın olabilmek adına yanından oğlunu ayırmayan Temel oğlu Gökhan’a da askerlik süresince ihtiyaçlarını gidermesi için harçlık topluyor.

Gazetemize konuşan Ramazan Temel, yıllardır boyacılık yaparak 4 nüfuslu evine ekmek götürmeye çalıştığını belirterek şunları söylüyor “ Hastalığıma rağmen yılmadan usanmadan ekmek param için çalışıyorum. Oğlum da rahatsız olduğu için onu evde yalnız bırakamıyorum. O da yanımda geziyor. Ben ayakkabı topluyorum oğlum Gökhan’da boyuyor. Bu şekilde ekmeğimizi aslan’ın midesinden çıkarmaya çalışıyoruz. Günde 15-20 lira kazanıyoruz. Bu da bizlere az da olsa yetiyor. Çok para huzur getirmiyor. Allah can sağlığı versin diyorum. Sağlığın önemini ailece sağlığımızı kaybettiğimizde anladık”

Oğul Gökhan temel ise şeker hastası babasının yanından bir an bile ayrılmadığını belirterek “ Hem babama yardımcı oluyorum hem de evimizin rızkını çıkarıyoruz. Benim için de zaman geçmiş oluyor” dedi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir