Bakan Soylu“Adıyaman Halkı Rahat Olsun Tütün İşini Çözmeye Çalışıyoruz”

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığında işadamları ve esnaf temsilcileriyle yapılan toplantıya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Koordinatör Milletvekili İsmail Bilen, Ak Parti Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, Halil Fırat ve Salih Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Ak Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, Ak Parti İlçe Başkanı Hanifi Erdem, Kadın Kolları, Gençlik Kolları başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Adıyaman’ın 15 Temmuz’dan itibaren birliği ve dirliği ile devletinin yanında olduğunu gösterdiğini söyledi.

15 Temmuz gecesinde ilk saatlerde Adıyaman halkının saat 9,30’dan itibaren sokağa akmasından onur duyduğunu dile getiren Erin, Adıyaman’ın terör örgütlerine prim vermediğini, vatana ve bayrağa sahip çıktığını vurguladı.

Adıyaman’ın işadamları ve girişimcileri yakından işbirliği içerisinde olduklarını anlatan Erin, istihdamı artıran tüm esnaflara teşekkür etti.

Teşvik bölgesini esnafların beklediğini belirten Erin, 6. bölgenin sanayici için çok önemli olduğuna işaret etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, birbirini anlamanın önemli olduğunu belirterek, bunun özü keşfetmeye kadar gittiğini dile getirdi.

Birlikte olmanın büyük zenginliği ve medeniyet zenginliğinin önemli olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, şöyle konuştu:

“Sizler gözlerinden herşeyi anlatan, ifadelerinizle kitaplar yazabilecek bir milletin mensuplarısınız. Çok badirelerden geçtik ama Allah’a şükürler olsun ki, dimdik ayaktayız. Dünyada bir çok istenmeyen olay, etrafımızda ateş çemberi olmasına rağmen ayaktayız. Avrupa’nın nereye gideceği belli olmamasına rağmen istikametimize devam ediyoruz. Hiç bir zaman istikametimizden vazgeçmedik. İstikametinden vazgeçmeyenler sadece siyasi irade değil, milletin ta kendisidir. Seçimlerde kullandığı oyla, gerçekleştirdiği tavırla, bir taraftan başına hangi çorap örülmeye çalışırsa çalışsın, medeniyetten gelen tavır ve birbirini kucaklaması, dinine, milletine, kardeşliğine, gelenek ve göreneğine bağlılığıyla, bu milletin birliğine bağlılığıyla istikametimizden hiç vazgeçmedik. Bu ülke tesadüfler üzerine giden bir ülke değildir. Bu ülke, ortak hedefin ülkesidir. İstiklal mücadelesi de Birinci Boğaz Köprüsü’nün inşaatı da barajların, şehir hastanelerin yapılaması da bu hedefin birer ürünüdür. Marmaray’ı yapmak da ortak fikrin ürünüdür. Bu memleketi bir tesadüfler zinciriyle yönetildiğini zennedenler, yanılırlar. Siyaset yapanlar da biliniz ki milletimizin ve memleketimizin değerlerine sahiplerse, millet tarafından tutulur, sevilir ve unutulmazlar. 300-500 yıl geçmesine rağmen halen namazlarımızda millet ve şükranla yad ettiğimiz insanlar da böyledir. Her kim olursa millet muteber şekilde hizmet ediyorsanız biliniz ki nesillerden nesile giden bir hizmeti akıllara kazırsınız. Çünkü bu ülke vefa sahibidir. Türkiye’nin bir istikameti var ve elbetteki bu istikametin muhalefeti olacak. Elbetteki böyle olmaz, böyle yapın diyenler olacak, bunları elbetteki demokrasi adına, çoğulculuk adına doğru kabul ediyoruz. Ama ülkemizin yarınlarına tutucu tutum ortaya koymak, iftira atmak, doğruyu yanlış şekilde anlatmak ve provokasyonlara alet etmek bunun dışındadır”

 

– TÜTÜNÜ BİLEN BİR İNSANIM

 

Adıyaman tütününe de değinen Soylu, “Benim derdim tütünle değil, terörle. Tütünün sizler için ne ifade ettiğini bilen bir kardeşinizim. Geçen günlerde bir toplantıya katılmıştım, orda bir söz söyledim, kaçak tütünle ilgili bahsettim mesele kaçak tütünle değil, benim meselem terörle. Şu ellerim zifir görmüş, ellerdir. İstanbul’da büyüdüm doğru, annem Bafralıdır. Bafra bir tütün diyarıdır. Tütün başka bir şeydir, onun neyi ifade ettiğini sabahın 4’de tütün dikmenin ne demek olduğunu, o insanların hangi hassasiyetle o tarlalara gittiğini orada çıkan hikâyeleri orda söylenenleri çocukluktan beri çok iyi bilen biriyim. Bu içinde bulunduğunuz meseleden bu işi çekip çıkartmak sizi rahata erdirmektir.”

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir