BAKAN TALİMATI VERDİ “KENTSEL DÖNÜŞÜM SİL BAŞTAN”

Bir dizi açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki,  Adıyaman Belediyesi ziyareti esnasında kentsel dönüşüm için toplanan kalabalığın  sorunlarını dinledi. Bakan Özhaseki vatandaşlar arasından seçilen temsilci olan ve aynı zamanda Musalla Mahallesi Muhtarı Hacı Bilal Göksu ile görüştü.

Musalla Mahallesi Muhtarı Hacı Bilal Göksu yaptığı görüşmenin detaylarını gazetemize anlattı.

Göksu; “Musalla mahalle muhtarı olarak kentsel dönüşüm ile ilgili verilen fiyatlardan vatandaş memnun değil. Vatandaş ömrünü vermiş 25-30 yılını vererek zorla bir ev sahibi olmuş. Bu süre içinde hayatını orada geçirmektedir. Kentsel dönüşüme baktığımız da tapuyu çıkarıp bakıyorlar vatandaşa şunu söylüyorlar. Kimine elli lira kimine 60 lira kimine 70 TL vererek diyorlar senin evinin fiyatı bu. Tabi vatandaş da yanıma geliyor muhtarım bize verilen fiyat bunlardır. Biz bunlarla kendi başımıza yeni bir ev yapmak istesek kapı, penceresinde dahi bu paralar ile yapamayız. Musalla mahallesi Adıyaman göbeği çarşıya 1-2 dakika uzaklık var.  Biz mahalle olarak kentsel dönüşüm olmasını istiyoruz. İnsanları incitmeden insanları üzmeden bu insanlar bizim insanlarımız bu insanlar bizleriz. Bu insanları incitmeden kendilerinin kafalarını koyacak bir evlerini alabilirlerse bu insanlar orada mutlu olacak. Bu mutluluğu sayın belediye başkanımız bu insanlara verirse en azından bu insanlar ömür boyu belediye başkanımıza dua edecek. Yalnız verilen fiyatlar duyulan fiyatlar bir komik gibi insanlara verilen bir paradır bu. Bu paralar ile hiçbir insan kendi başına bir ev yapamaz evde alamaz.

Biz duyduk Bakanımız Adıyaman’a geliyor diye. Vatandaş bana geldi muhtarım bakanımız geliyor bakanımız ile görüşmek zorundayız. Biz mağduruz mağduriyetimizi gidermek zorundayız.  Biz de mahalleli olarak bakanımızı Adıyaman belediyesi önünde karşıladık. Bakanımız bizi güzel karşıladı. Bizimle güzel konuştu. Mahalle sakinlerimiz dertlerini tek tek anlattı.

SİZLER EVLERİNİZDE RAHAT OTURUN

Bakanımızda şunu söyledi, sizler sakin olun sizler evleriniz de rahat oturun. Allahın izni ile evlerinize ev dükkânlarınıza dükkan vereceğiz. Tabi bunun yanında yapılan yeni evler içinde bir miktar vatandaş olarak sizler in destek olması şartıyla. Çünkü yeni evle eski evi bir tutamayız. Bakanımız fiyatlarda bir düzenleme yapılacağını söyledi.

Daha sonra mahalle temsilcisi olarak belediye başkanımız makamında biz tekrar bakanımıza talebimizi arz ettik. Bakanımız belediye başkanımız ile istişare etti. İstişare içinde bizlere memnuniyet verici ifadeler kullandı. İnşallah belediye başkanımız ve bakanlığımız yeniden bir çalışma yapacak. Bize 1-3 ay süre içinde yeniden vatandaşlarımıza bilgi verilecek. İnşallah o süre içinde vatandaşımızı mağdur etmeden kentsel dönüşüm ilerletecekler ve yapacaklar. Bakanımıza şunu da söyledi; mahalle sakinlerinin yüzde 85’ini razı edip Allah nasip ederse ilk kazmayı da ben vuracağım. Belediye başkanımız ve bakanımıza çok teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …