Bakkallar Odası Başkanı Sırrı Dost:  “Adıyamanlı Kendi Esnaflarımızdan Alışveriş Yapsın”

 

Adıyaman Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Sırrı Dost, 7 Haziran’da yapılan Genel Seçimler sonrası piyasalarda yaşanan durgunluğun esnafı mağdur ettiğini söyledi.

İlimizde borç taahhüdünü yerine getiremeyen esnafların ceza evine girdiğine dikkat çeken Dost, “Esnaf vergisini, kirasını, borcunu ödeyemez hale geldi” dedi. Adıyaman esnafının durumunu değerlendiren Dost:, “7 Haziran’dan sonra piyasalarda bir durgunluk var. Esnafımız çok mağdur oldu. Hükümetin kurulmayışın dan doların yükselişi, altının yükselişi esnafımız büyük sıkıntıya soktu. Vergisini ödeyemez hale geldi. Kredisini ödeyemez hale geldi. Dükkan kirasını ödeyemez duruma geldi. Bizim esnaflarımız namuslu şerefli esnaflardır, borçlarını ödemek ister ama piyasaların durgunluğu hükümetin kurulmayışı piyasada istikrarın olmayışı esnafımızı mağdur etti” diye konuştu.

“Borçlarını ödemek için taahhüdünü yerine getiremeyen esnaflarımız ceza evlerindeler. Biz burada istiyoruz ki esnafın sorunlarıyla ilgilenilsin. Esnaf taahhüt verdiğinde ödeyemezse dükkanı kapanıyor” diyen Dost, “Kendisi ceza evine gidiyor. Aile düzeni bozuluyor. Bu insanlar nasıl borçlarını ödeyecekler. Onun için derim ki sayın başbakanımıza bu sıkıntıları iletmiş olsalar bunları meclise bir önerge olarak sunarak bizim esnafımıza yardımcı olsalar bizleri çok memnun ederler. Biz bunları sayın vekillerimizden özellikle istiyoruz” ifadesinde bulundu.

Tüm Adıyaman halkının Kurban Bayramını kutlayan Dost “ Kurban bayramı yaklaştı. Biz esnaflar olarak Adıyaman halkından şunu istiyoruz. “Yerli esnaflarımızdan kendi esnaflarımızdan alışveriş yapmasını istiyoruz. Burada yapılan alışveriş esnafımızın ekonomisine, Adıyaman ekonomisine katkısı olacağını bilsinler. Onun için yerli esnaftan alışveriş yapmayı tercih etmelerini istiyoruz” dedi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO Fuarını Değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO fuarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir