Baro Başkanı Hasan Demir: “Bu Milletin Bin Yıldır Beraber, Aynı Toprakta Yaşıyor”

 

Adıyaman Baro Başkanı Hasan Demir, son aylarda meydana gelen terör olaylarına ilişkin açıklama yaptı.

Demir, yaptığı açıklamada, doğu ve güneydoğu da provokatörler tarafından tırmandırılan terör olaylarının herkesi üzdüğünü ifade etti.

Bu bölgede yaşayan insanlar olarak, diğer bölgelere göre çok daha fazla üzüldüklerini vurgulayan Demir, ülke içinde kardeş kardeşin birbirine bıçak çekmesine ve onları katletmesine layık olmadıklarını dile getirdi.

Bu milletin bin yıldır beraber, aynı toprakta yaşadığına dikkat çeken Demir, şunları kaydetti:

“Bir ve beraber olmuşuz, akraba olmuşuz, klasik deyimler ama maalesef kotlarımız değiştirildi. Bu milletin ortak noktası islam paydasıydı. Maalesef bunu yıkarsanız iki taraftan da kimi ırkçılığa bakıp kayıyor, bir diğer taraf sosyalizme, kominizme kayıyor. Bu kürt milletinin mayasıda değişti, değiştirilmeye çalıştırılıyor. Kürtlerde islami düşünceyle, kendi mayasıyla, ortak mayası üzerinde düşünmek zorunda. Bunları ihmal ettiğimiz için bugün bir birimize düşman olmuşuz. Maalesef dağda PKK’nın şehit ettiği askerler, gerek kendilerinin gençleri, oradaki ateşten çok daha tehlikeli olanı Doğu ve Güneydoğudan giden otobüslere batıdaki illerde saldırı yapılması, oradaki insanların indirilip dövülmesi, tarım işçilerinin yolda indirilip tartaklanması, Atatürk büstünün öptürülmesi, insanlık dışı bir cinayet olarak görüyoruz”

Meclisin Bu Olaylara El Koyması Lazım

Meclisi göreve davet eden Demir, “Buna biran önce bütün meclisin el koyması, görev üstlenmesi gerekiyor. Bu ihmal ediliyor, bütün görev hükümete yükleniyor. Bence hükümette işi ağırdan alıyor. Sanki seçime gidiliyor, haliyle hangi parti olursa olsun bir partinin fazla oy alma gibi bir kaygısı var. Bu kaygıdan öte bir durum, Bütün partilerin ellerini taşın altına koyması ve PKK’nın da silahı bırakması gerekiyor. ‘Ben ateşkes ilan ediyorum’ diye bir jest yapması gerekiyor. Aksi halde kendisinin de bir taşeron örgüt olduğu tescillenir”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir