Barutçu “150 Yataklı Hastane Adıyaman İçin Mutluluk Verici Bir Müjde”

 

Sağlık Sen Şube Başkanı Yasin Barutçu, 150 yataklı hastanenin Adıyaman için mutluluk verici bir müjde olduğunu söyledi.

Barutçu, yaptığı açıklamada, “TBMM Başkanvekili Sayın Ahmet Aydın yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı tarafından ilimizde eski hastanenin bulunduğu yere 150 yataklı 2. Basamak Devlet Hastanesi’nin yapımının kararlaştırılmış olduğunu, 2018 yılı yatırım programına alınacağını ve Ayrıca 2. Basamak Devlet Hastanesi ile beraber Halk Sağlığı Laboratuvarının’da birlikte planlanarak hizmete açılacağının müjdesini verdi. Bunun Adıyaman için mutluluk verici bir yatırım olduğunu ifade etmek istiyorum.Yapılacak olan 150 yataklı Devlet Hastanesini, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bir ek binası gibi düşünmemek lazım. Burada Yeni bir hastane, yeni tıbbi ekipmanlar ve yeni göreve başlayacak sağlık çalışanları söz konusudur” dedi.

– ÖZLEM DUYULAN BİR PROJEYDİ

Bunun özlemini yakından hissettiklerini aktaran Barutçu, şöyle devam etti:

“Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi 3. Basamak sağlık hizmeti sunarken, yeni açılacak hastane 2.Basamak sağlık hizmetlerini sunacak. Bu uzun süreden beridir özlem duyduğumuz bir yatırımdı. Geçmişte Bakanlık yetkilileri tarafından yapılamaz, olmaz deniyordu fakat TBMM Başkanvekili Sayın Ahmet Aydın bu konuyu yakından takip ettiğini, ısrarlı bir şekilde taleplerinin devam edeceğini, er yada geç bu konuyu çözüme kavuşturacağını ifade etmişti. Şükürler olsun 2018 yılında yatırım programına alındığına dair müjdeyi TBMM Başkanvekili Sayın Ahmet Aydın’dan aldık. Bu yatırımı İlimize kazandırmak İçin uzun zamandan beridir uğraş veren TBMM Başkanvekili Sayın Ahmet Aydın’a, Adıyaman Milletvekillerimize, Sayın Valimize, Sağlık Yöneticilerimize, Sayın Bakanımıza ve ismini sayamadığım emeği geçen herkese teşekkür ederim”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Çıkan Madenler Göz Kamaştırıyor

Adıyaman’da çıkan madenler, kalitesiyle adından söz ettiriyor. Adıyaman Maden kaynakları bakımından zengin bir il olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir