‘Basamak Basamak Sağlık” Projesi

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğünde “Basamak Basamak Sağlık” Temmuz ayı projesi olarak seçildi.

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından web sitesinde oluşturulan ”Fikir Benden” linki aracılığıyla tüm personelin ve hastaların istifade edeceği bir proje yapıldı. Fikirler, müdürlük bünyesinde kurulan komisyonca değerlendirildi. Değerlendirme neticesince; “Basamak Basamak Sağlık” Temmuz ayı projesi olarak seçildi.

Yapılan yazılı açıklamada, projenin amacı, Sağlık Bakanlığı politikaları doğrultusunda; Fiziksel Aktivite, Sağlıklı ve Dengeli Beslenme, Obezite, Akılcı İlaç Kullanımı, Madde Bağımlılığı, Kanser Taramaları, Anne Sütünün Önemi gibi konularda çalışanları, hastaneye başvuran hasta ve hasta yakınlarını, afiş ve broşürler dışında daha kalıcı, dikkat çekici ve daha az maliyetle bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak olarak belirtildi.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz, ”Proje kapsamında,merdiven rıhtlarına bilgilendirici görseller yerleştirilerek, farkındalık oluşturduk. Öncelikle İl Sağlık Müdürlüğümüz Ana Binasında hayata geçirilen proje ile; kurumumuzu hastalarımız ve çalışanlarımız için her konuda bilgilendirildikleri bir mekân haline getirmeye çalıştık, çünkü biliyoruz ki bilinçli insan bilinçli ve sağlıklı toplum demektir.” diye konuştu.

Öz,”Basamak Basamak Sağlık projesinin amacına ulaşmasında, proje önerisi ile çalışmamıza katkıda bulunan Şükrü Ümit Eryılmaz’a ve ayrıca fikirlerini bizlerle paylaşarak destek olan tüm katılımcılara teşekkür eder, “Fikir Benden” köşesine yeni fikirlerinizi bekleriz.” dedi.

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …