Başbakan Adıyaman’dan İstediğini Alabildi mi?

Toplu açılışlara katılmak için Cumartesi günü ilimize gelen Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ın Adıyaman’a olan sevgisini bilmeyen yok.

Adıyaman ile ilgili her türlü yatırıma gözü kapalı imza atacağına inandığım Sayın Başbakan’ın toplu açılışları gerçekleştirmek için geldiği ilimizde, -geçmişle kıyaslandığında- çok fazla bir kalabalıkla karşılanmaması gerçekten çok manidar.

Bana göre gerek milletvekilleri, gerek belediye başkanı gerekse il teşkilatı başını ellerinin arasına koyup bunun sebebini iyice düşünmeliler.

Kimi yerel basın organı bu konuyu ciddi bir şekilde gündeme alırken, birçoğunun da es geçmesi de garip olan bir başka konu.

Es geçmeyen ve konuya geniş yer ayıran basın organlarının dediği gibi acaba AK Parti’nin kalelerinden olan Adıyaman’da kale yıkılıyor mu?

Bu sorunun cevabını bende çok merak ediyorum

Ama iki yıl içinde gidilecek olan 3 sandığın sonucu bunun cevabını verecektir.

Gelelim Başbakan Erdoğan’ın beraberinde eşi ve kabinenin birbirinden önemli bakanlarının Adıyaman ziyaretine…

2001 yılında kurulan ve ilk seçimini 2002 genel seçimleriyle yaşayan AK Parti’ye kurulduğu tarihten bu yana büyük destekler veren Adıyaman’da böyle bir manzara daha önce yaşandı mı? Ben hatırlamıyorum.

Hükümet meydanında düzenlenen toplu açılış törenin sadece bir toplu açılış olmadığını anlamak için bu kalabalık tabloya bakmak yeterli bence.

Önümüzde bir yerel seçim varken ve birkaç ay sonra yine ilimizi –bu kez yerel seçim için- ziyaret edeceğini tahmin ettiğim Başbakan Tayyip Erdoğan bu toplu açılışı o zaman değil de neden bugün yaptı pek anlaşılmış değil.

Hele bir de arkasına bu kadar kalabalık bir kabine ekibini almışsa, ülke ve dünya gündemi bu kadar yoğunsa bana göre kesinlikle bu işin içinde bir iş vardı!

Belki de bu sorunun cevabını Adıyamanlılar kendisi verdi!

Başbakan’ın Adıyaman’daki halk tepkisini partinin istihbarat kaynaklarından öğrenip, Adıyaman gibi bir kaleyi kaybetmemek için böyle bir ziyarette bulunduğu ihtimali bana hiç de olmazsa olmazmış gibi gelmiyor.

Sebep ne olursa olsun bu toplu açılış Adıyaman’da bazı taşların yerinden oynadığını ortaya koydu.

Bunu şimdiye kadar görmek istemeyenlerde görme şansı buldu!

Haa bir de Başbakan’ın Adıyaman’daki temaslarının sonunda ziyaret ettiği bir evin bulunduğu mahallenin durumundan dolayı Belediye Başkanı Necip Büyükaslan’ı azarladığı iddiası var…

Bir köşeye konu olacak bu olayı gerekli yerler yeterince gündemine alacaktır ama ben bu olaya diğer pencereden bakıp, Adıyaman’ın içinde bulunduğu durumu dikkatinden kaçırmadığı için başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a kocaman bir teşekkür yolluyorum.

Allah yolunuzu açık etsin!

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir