Başkan Dağtekin: “Rabbişrahli sadri ve yessirli emri, Vahlul ukdeten min lisani yefkahu kavli” Diyerek Kolları Sıvadı

AK Parti İl Başkanlığı görevine atanan Mehmet Dağtekin, basın açıklaması yaparak, mevcut teşkilat ile yoluna devam edeceğini söyledi.

İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş, Gençlik Kolları Başkanı Oğuz Mutlu ve parti yönetimiyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Mehmet Dağtekin, görevi teşkilatın tüm kademeleriyle birlikte en iyi şekilde yapmanın gayretinde olacağını söyledi.

Mehmet Dağtekin basın açıklamasında, “AK Parti ailesi olarak birlikte çalışır, birlikte mücadele verir, bir yerlere gelir, yer değiştirme olduğunda kardeşçe yerlerimizi birbirimize bırakarak birbirimize yardımcı oluruz.

Biz Ak Parti ailesi olarak birlikte çalışır, mücadele verir bir yerlere gelir ama yer değiştirme gereği olduğunda da yine kardeşçe yerlerimizi birbirimize bırakır destek olur ve yardımcı oluruz, yaklaşık 7 ay önce Mehmet Erdoğan başkanımın yönetiminde siyasi ve hukuki başkanı olarak başkanım bize görev tevdi etti ardında da kendisi aday adayı oldu ve sonrada başkan vekili olarak bir süre özellikle seçim sürecinde teşkilatlarımızla birlikte bir gayret ortaya koyarak, bitirdik ama başkanvekili sıfatıyla devam ediyordum, teşkilatımızın buradaki teveccühleri genel merkezimizin son kararı ile sayın cumhurbaşkanımızın onayı ve bize vermiş olduğu yük ve görev sorumluluğu ile dün itibari ile teşkilatımızın genel başkan yardımcısı Mustafa ataş beyin elinden Adıy6aman İl Başkanlığı belgemizi aldık ve Allahın izni ile başladık. Ben bu başlangıcı ayet olarak ta “Rabbişrahli sadri ve yessirli emri. Vahlul ukdeten min lisani yefkahu kavli” anlamı ise yarabbi işimi kolaylaştır yaptığım işi de sonucu da hayırla tamamlat diye diye bir dua ile başkanlığımızı başlattık” dedi

Mevcut teşkilat yapısıyla görevini yürüteceğini dile getiren Dağtekin, “Genel merkez bazı il başkanlarına önceden teşkilatımızla çalışmak ister misiniz diye sordu. Ben bu teşkilatla yol yürüdüğüm ve teşkilatın içinde bulunduğum için arkadaşlarımla birlikte bu işi sürdüreceğimi söyledim. Genel merkezimiz bu doğrultuda kararını verdi. Teşkilat olarak bütün birimlerin hiçbir yerine dokunmadan birlikte çalışmak isteriz. Ama bu çalışma esnasında ‘yoruldum’ diye bilir, mecburiyetten ayrılmak isteyen olabilir onlara da saygı duyarım. Herkeste azim ve heyecan var, partiye bağlılık var. Başkanvekilliği döneminde eksikliklerimizi gidereceğiz. İnşallah en önemli maddemiz istişare olacaktır. Teşkilatımızda da bu dirayeti görüyorum. Büyük kongre sonrasında yerel seçimlerin çalışmaları başlar. İnşallah yerel seçimlerde en iyi sonucu alacağız” diye konuştu. İHA

 

 

 

Bu Haberi Gördünmü!

MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO Fuarını Değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım, 17. MÜSİAD EXPO fuarını …