Başkan Kutlu Çalışmalarını “Stend-Up” Tarzında Anlattı.

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu halk eğitim merkezi müdürlüğünün davetlisi olarak katıldığı programda halk eğitim merkezinde görevli usta öğreticilerle bir araya gelerek projelerini anlatıp, sorunları dinledi.

Kendine has anlatımıyla salondakileri gülme krizine sokan başkan kutlu Adıyaman Belediyesi ve Belediyecilik hakkında da bilgiler verdi.

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, halk eğitim merkezi müdürlüğünün davetlisi olarak katıldığı programda halk eğitim merkezinde görevli usta öğreticilerle bir araya gelerek projelerini anlatıp, sorunları dinledi.

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından sürdürülen ‘Şehir ve İnsan’ konulu panelin konuğu olan Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, halk eğitim merkezi bünyesinde çalışan usta öğreticilerle bir araya geldi. Halk eğitim merkezi salonundaki programın açılış konuşmasını yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç, davetlerini kırmayarak programa katılan Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’ya teşekkür etti. Daha sonra halk eğitim merkezi tarafından sürdürülen ‘Şehir ve İnsan’ programı hakkında kısa bir bilgi veren Müdür Özbilgiç’ten sonra sahneye çıkan Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, halk eğitim merkezinde görevli usta öğretici ve kursiyerlere, Adıyaman Belediyesi tarafından son dört yılda yapılan çalışmaları anlatıp, projeler hakkında bilgiler verdi. Göreve geldikleri günden bu yana altyapıdan üstyapıya, ulaşımdan kültürel etkinliğe kadar birçok alanda önemli çalışmalara imza attıklarına dikkat çeken Başkan Kutlu, Adıyaman için gece gündüz çalıştıklarını ve bundan sonra da çalışacaklarını dile getirdi. Başkan Kutlu, “Görevi devraldığımızda sadece 4 tane toplu taşıma aracımız vardı. Bugün bu sayısı 40’a çıkarmış durumdayız. Araçlarımızın hepsi engelli kardeşlerimizin rahatlıkla kullanabileceği donanıma sahiptir. Bizim aslında en büyük ve görünmeyen yatırımımız alt yapıdır. Şehrin alt yapısı artık ihtiyaca cevap veremiyordu, çoğunu yeniledik. Bunların yanında, yollarımızı ve kaldırımlarımızı yeniliyoruz çünkü hedefimiz asfaltsız cadde ve sokak bırakmamak. Mevcut taziye evlerimizin yanına yenilerini de ilave ettik. Sizi en çok ilgilendiren konulardan bir tanesi de kadın ve gençlik merkezleridir. Üç farklı mahallemize açtığımız Kadın ve Gençlik Merkezlerinde şu an yüzlerce vatandaşımız sizin verdiğiniz eğitimleri alıyor. Yeni çevre yollarını hizmette açtık.Kültür sitesi, meydan,kapalı otopark, daimi semt pazarı,park ve bahçe,kentsel dönüşüm gibi önemli projelerimiz de mevcut. İnşallah bunları da hayatta geçirirsek Adıyaman’ın çehresini değiştireceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmanın ardından salondaki dinleyicilerin sorularını yanıtlayan Başkan Kutlu, kendisine bu imkanı sunan halk eğitim merkezi yöneticilerine teşekkür etti.

Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’nun eşi Fulya Kutlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ve kursiyerlerin katıldığı program sonunda Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’ya çiçek verdi. İHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …