Başkan Kutlu’dan “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” Mesajı

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu; “Türk ulusu büyük fedakârlıklarla kazandığı cumhuriyetine tüm benliği ile sahip çıkmış ve bugünlere taşımıştır” dedi.

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Başkan Kutlu; “Türk Milletinin, kazandığı bağımsızlık mücadelesinin en önemli zaferi olan cumhuriyetimizin 91. kuruluş yıldönümünü kutlamanın heyecan ve gururunu yaşıyoruz.

29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti, esaret altında verilen destansı mücadelenin galibiyetiyle taçlanarak, tüm dünyaya ilan edilmiş bağımsız yaşama iradesinin ismi, Türk milletinin uygar dünyadaki saygın yerinin gurur abidesidir. Cumhuriyetimizin kuruluş aşamasına kadar geçen sürede Türk ulusunun sergilediği istiklal mücadelesi dünya üzerinde örneğine çok az rastlanabilecek bir kahramanlık destanıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; cumhuriyetimizin kurulması ve yaşatılmasında emeği geçen şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm hemşehrilerimizin ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum” dedi.
Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir