Basketbolda Adıyaman Şampiyonu Yamanspor Oldu  

 

Türkiye basketbol federasyonu 2015-16 programında yer alan kulüpler arası genç erkekler il şampiyonluğu tamamlandı.

Potada Adıyaman İl Birincisi Namağlup takım Yamanspor oldu. Sarı yeşilli ekip oynadığı 7 karşılaşma dan da galip gelerek namağlup adını Türkiye finallerine yazdırdı. 15,19 Mart tarihleri arasında Elazığ’da yapılacak olan Doğu bölge Grubu Şampiyonasında Adıyaman’ı temsil etmeye hak kazanan Yamanspor oldukça iddialı.

Yamanspor Kulübü basketbol Antrenörü Hakan Çiriş yaptığı açıklamada “ Bir sezon boyu iyi çalıştık. Transferler yaptık. Ve namağlup il şampiyonu olduk. İlimizi Türkiye finallerinde en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

Çiriş, “ Bu şampiyonlukta emeği geçenlere kulüp yönetimine, sporcularımıza, Valimiz Mahmut Demirtaş, belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya İş adamı Abdulkadir Konukooğlu’na ve Elazığ orman Bölge Müdürümüz Hemşerimiz Ziya Polat’a İl genel mecli başkan’ı Salih Şahan’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu şampiyonluğu Adıyaman halkına ve emektarlarımıza hediye ediyoruz” dedi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir