Bayan Haltercimiz Avrupa Şampiyonasına Katılacak

Adıyamanlı Bayan Halterci Gamzegül Kızıldağ 21 – 29 Eylül 2013 tarihleri arasında Estonya’nın Talin kentinde yapılacak olan Gençler ve 23 Yaş Altı Halter Avrupa Şampiyonasına katılacak.

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Halter sporcularından Gamzegül Kızıldağ’ın Estonya’nın Talin kentinde yapılacak olan Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası na katılacağını belirten İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı:”Adıyaman’da Halter sporuna ilgi her geçen gün artarken kızlarında bu sporu yapmaya başlaması bizleri çok mutlu ediyor. Özellikle Halter’de Avrupa ve Dünya Şampiyonasına gidecek kadar iyi sporcularımızın olması zaman içersinde elde ettiğimiz başarılara somut bir örnek teşkil etmektedir” dedi.

Bağcı;”Özellikle Ulusal ve Uluslar arası müsabakalara katılan sporcu sayısı her geçen gün artıyor. Genç sporcularımızın elde başarılar yeni sporcularımızı da motive ediyor. 21 – 29 Eylül 2013 tarihleri arasında Estonya’nın Talin kentinde yapılacak olan Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası na sporcumuzdan Gamzeğül Kızıldağ da katılacak. Ben hem ülkemizi hem de ilimizi çok iyi bir şekilde temsil edip alacakları madalyalar ile bizleri mutlu edeceklerine inanıyorum. Sporcumuza şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanlığının 2013 yıllı faaliyet programında yer alan Gençler ve 23 yaş Altı Avrupa Şampiyonası için düzenlenen hazırlık kampına davet edilen Adıyamanlı bayan Halterci Gamzegül Kızıldağ hazırlıklarını bu kampta sürdürecek.

Bu Haberi Gördünmü!

5 YILLIK HASRET SON BULDU Adıyaman 1954 SK: 3- Ağrı Spor: 1

Lige Yükselme Play-Off maçında rakibi Ağrıspor’u Hakan Doğan (2) ve Uğurcan’ın attığı gollerle 3-1 yenmeyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir